Τετάρτη, 30 Ιουνίου 2010

ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ

Κατα τον μήνα Ιούνιο του 2010, διεξήχθησαν ανα την Ελλάδα, διάφοροι Επώνυμοι Αγώνες Στίβου, στους οποίους έλαβαν μέρος και Σύλλογοι απο την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας.
Οι αθλητές και αθλήτριες που επρώτευσαν στα αγωνίσματα της κατηγορίας τους, κατα διοργάνωση, ήταν οι παρακάτω :

ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΕΙΑ - ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ - 6 ΙΟΥΝΙΟΥ
Ξυδώνα Νίκη ΑΓΕ Βοιωτίας Μήκος ΠΚΒ 5,21μ
Μακαρώνας Στέφανος Ευβοικός 60μ ΠΠΒ 7.88
Τσοκάνη Ευμορφία Ευβοικός 60μ ΠΚΒ 8.21

ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ - 21 ΙΟΥΝΙΟΥ
Φράγκος Αναστάσιος Πίνδαρος 400μ Παίδων 51.77
Γκαράνη Ευαγγελία Ερμής 400μ Γυναικών 58.91
Νακοπούλου Θεοδοσία Ερμής 400μ εμπ. Γυναικών 61.53
Γρεασίδης Δημήτριος Πίνδαρος Σφαίρα Παίδων 14,68μ
Κρεμμύδας Βίκτωρ Πίνδαρος 100μ Παίδων 11.43
Μαρινάκου Αναστασία Νεάπολη 600μ ΠΚΑ 1.42.59
Γεωργίου Σταύρος Ευβοικός Τριπλούν Ανδρών 16,01μ

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ - ΛΑΡΙΣΑ - 24 ΙΟΥΝΙΟΥ
Τάγκης Δημήτριος Τρίτων 2000μ στηπλ Παίδων 6.25.66

ΖΑΧΑΡΙΑΔΕΙΑ - ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ - 27 ΙΟΥΝΙΟΥ
Σύρου Αικατερίνη Ερμής 400μ Γυναικών 56.26

Τρίτη, 29 Ιουνίου 2010

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΦΗΒΩΝ - ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας Εφήβων - Νεανίδων, που θα διεξαχθεί στο Ολυμπιακό Στάδιο της Αθήνας, στις 3-4 Ιουλίου 2010, δηλώθηκαν για να συμμετάσχουν και οι παρακάτω αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας :

ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ
ΤΑΥΡΗ ΕΛΕΝΗ - ΔΙΣΚΟΣ
ΝΑΣΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ - ΥΨΟΣ

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΚΑΠΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - 400μ ΕΜΠΟΔΙΑ
ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ - ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - 400μ
ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ - 4Χ100μ

ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - 100μ , 200μ
ΔΡΙΤΣΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ - ΑΚΟΝΤΙΟ
ΗΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ - ΑΚΟΝΤΙΟ
ΚΑΡΑΝΑΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΔΙΣΚΟΣ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΡΕΖΕΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ - 200μ
ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - 1500μ
ΚΟΛΟΒΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ - ΥΨΟΣ
ΚΕΜΑΝΕΝΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ - ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ
ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - 800μ
ΟΜΑΔΑ ΠΑΙΔΩΝ - 4Χ100μ
ΠΙΤΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑ - ΣΦΥΡΑ
ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ - ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΜΑΡΙΝΟΥ ΒΣΙΛΙΚΗ - ΥΨΟΣ

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ - 800μ
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ - 800μ
ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ - 400μ
ΣΙΜΙΑΚΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ - 400μ
ΟΜΑΔΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ - 4Χ400μ

Δευτέρα, 28 Ιουνίου 2010

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΥΝΘΕΤΩΝ

Στην Κατερίνη διεξήχθη στις 26-27 Ιουνίου 2010 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Συνθέτων Αγωνισμάτων Εφήβων-Νεανίδων και Παίδων-Κορασίδων.
Στο Έπταθλο Κορασίδων έλαβε μέρος και η αθλήτρια Ελένη Λούκου του Πίνδαρου Θηβών, η οποία κατέλαβε την 8η θέση με 3.742 βαθμούς, που είναι ατομικό της ρεκόρ.
Παράλληλα ο ΓΣ Πίνδαρος βαθμολογήθηκε με 5 βαθμούς, οι οποίοι θα προστεθούν στην συνολική βαθμολογία του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων-Κορασίδων

Παρασκευή, 25 Ιουνίου 2010

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Ε/Ν & Π/Κ

Το Σαββατοκύριακο 26 και 27 Ιουνίου 2010, θα διεξαχθεί στην Κατερίνη, το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σύνθετων Αγωνισμάτων Εφήβων - Νεανίδων και Παίδων - Κορασίδων.
Απο την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας, δηλώθηκε για να συμμετέχει η αθλήτρια Ελένη Λούκου του Πινδάρου Θηβών, στο Έπταθλο Κορασίδων.
Υπενθυμίζουμε ότι το Ρεκόρ της ΕΑΣ μας, κατέχει απο το 2009 η Παρασκευή Παπαγεωργίου του Πινδάρου Θηβών με 4.111 βαθμούς.

Πέμπτη, 24 Ιουνίου 2010

ΔΙΕΘΝΕΣ ΜΗΤΙΓΚ "ΤΟΦΑΛΕΙΑ"

Στις 30 Ιουνίου θα διεξαχθεί στο Παμπελοποννησιακό στάδιο της Πάτρας το διεθνές μίτινγκ "Πάτρα 2010" αφιερωμενο στη μνήμη του Δημήτρη Τόφαλου.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τα παρακάτω αγωνίσματα :

Ανδρών:
100μ, 200μ, 400μ, 800μ, 5.000μ, 400μ εμπόδια, μήκος, κοντώ και ακόντιο.

Γυναικών:
100μ, 200μ, 800μ, 100μ εμπόδια, 3.000μ φυσικά εμπόδια, μήκος, ύψος και ακόντιο.

Οι ενδιαφερόμενοι αθλητές και αθλήτριες μπορούν να πάρουν πληροφορίες για την συμμετοχή τους από της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βόρειας Πελοποννήσου στο τηλέφωνο και φαξ 2610313138 .

Τετάρτη, 23 Ιουνίου 2010

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΥ ΡΕΚΟΡ ΣΤΑ 2000μ ΣΤΗΠΛ ΠΑΙΔΩΝ

Συνεχίζοντας την ιστορία της εξέλιξης των Πανευβοικών Ρεκόρ Στίβου, θα αναφερθούμε σε ένα άλλο αγωνισμα, που είχαμε κατάριψη εντός του 2010, τα 2000μ με φυσικά εμπόδια (στηπλ) των Παίδων.

Το πρώτο καταγεγραμμένο ρεκόρ σ'αυτό το αγώνισμα ανήκει στον αθλητή Ελευθέριο Μαρίνη του ΑΟ Χαλκίς, που στις 19-5-1979, στο Στάδιο Καραισκάκη, στους Πανελλήνιους Αγώνες Εφήβων, κατέλαβε την 19 θέση με 7.04.0 .

Απο την 1-1-1989, η επιτροπή ανάπτυξης του ΣΕΓΑΣ, στην οποία συμμε τείχε και ο Κώστας Ευθυμιάδης, έκανε αναπροσαρμογή των αγωνισμάτων και των ηληκιών, και έτσι τα 2000μ στηπλ καθιερώθηκαν στην κατηγορία των Παίδων (ηλικίας 16-17 ετών).

Στις 10-6-1990, ο Γιάννης Αλαφάκης του ΓΣ Χαλκίδος, στο Στάδιο Καραισκάκη, στους προκριματικούς Αγώνες των Παίδων-Κορασίδων, κατέλαβε την 2η θέση με την αξιόλογη επίδοση 6.25.71 .

Χρειάστηκαν να περάσουν 20 χρόνια για να καταριφθεί αυτό το ρεκόρ, και συγκεκριμμένα στις 22-4-2010, ο αθλητής του Τρίτωνα Χαλκίδος Δημήτριος Τάγκης, στην Γ΄ Φάση των Σχολικών Αγώνων Λυκείων, που έγιναν στην Ιεράπετρα της Κρήτης, τερμάτησε 2ος με νέο ρεκόρ 6.24.38 .


------Ο Δημήτρης Τάγκης με τον πατέρα του Ηλία, Πρόεδρο του ΑΟ Τρίτων Χαλκίδος

Τρίτη, 22 Ιουνίου 2010

Ημερίδα για όρια Εφήβων στην Κατερίνη 26/6. Οι δηλώσεις μέχρι την Πέμπτη 24/6

Ημερίδα επίτευξης ορίων για τους εφήβους στα αγωνίσματα σφαίρα, σφύρα και δίσκο, θα διοργανώσει ο ΣΕΓΑΣ στην διάρκεια του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Συνθέτων αγωνισμάτων Ε/Ν, Π/Κ και 10.000μ Ε/Ν, που θα διεξαχθούν στο Δημοτικό Στάδιο της Κατερίνης 26-27 Ιουνίου.

Η ημερίδα θα διεξαχθεί την πρώτη ημέρα του πρωταθλήματος, (Σάββατο 26 Ιουνίου) και μόνο στα προαναφερόμενα αγωνίσματα των εφήβων ως εξής:

17.00 Σφαιροβολία βάρος οργάνου 6 κιλά

17.00 Σφυροβολία 6 κιλά

17.45 Δισκοβολία 1.750 γρ.

Οι δηλώσεις συμμετοχής πρέπει να σταλούν μέχρι την Πέμπτη 24 Ιουνίου στην ΕΑΣ Πιερίας-Ημαθίας στο φαξ 23510 32525

Δευτέρα, 21 Ιουνίου 2010

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ

Στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Εθνικών Ομάδων στην Σουπερ κατηγορία, που διεξήχθη στο Μπέργκεν της Νορβηγίας στις 19-20 Ιουνίου 2010, έλαβε μέρος και η Εθνική Ομάδα στίβου.

Στον Ακοντισμό Ανδρών την Εθνική Ομάδα εκπρωσώπησε ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας, ο οποίος κατέλαβε την 9η θέση με βολή στα 71,79 μ.

Παρασκευή, 18 Ιουνίου 2010

ΗΜΕΡΙΔΑ ΣΤΙΒΟΥ ΣΤΗΝ ΘΗΒΑ

Στα πλαίσια της Β΄ Φάσης των Διασυλλογικών Αγώνων Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β΄ και Μίνι, ο ΓΣ Πίνδαρος Θηβών, διοργανώνει στις 19 Ιουνίου στο Στάδιο της Θήβας Ημερίδα Στίβου στις παραπάνω κατηγορίες, με την συμμετοχή και του Ευβοικού ΓΑΣ και της ΑΓΕ Βοιωτίας.
Η έναρξη των Αγώνων θα γίνει στις 10.00 πμ και περιλαμβάνονται τα αγωνίσματα 60μ, 600μ, Μήκος, Ύψος, Μπαλάκι στην κατηγορία ΠΠ/ΠΚ Β΄ και 50μ, 600μ, Μήκος στην κατηγορία Μίνι.

Πέμπτη, 17 Ιουνίου 2010

Η ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΥ ΡΕΚΟΡ ΣΤΑ 4Χ400 ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Με αφορμή την κατάριψη του Πανευβοικού ρεκόρ στην σκυταλοδρομία 4Χ400 των Γυναικών, αρχίζουμε την διμοσίευση μιας σειρας στατιστικών στοιχείων με τίτλο "η εξέλιξη των Πανευβοικών ρεκόρ Στίβου".
Τα στοιχεία είναι απο το Αρχείο του Κώστα Ευθυμιάδη, ο οποίος εδώ και 40 χρόνια παρακολουθεί, καταγράφει και αναλύει, την Ιστορία του Ευβοικού Στίβου, και όχι μόνο.
- Το πρώτο επίσημο καταγεγραμμένο ρεκόρ στην σκυταλοδρομία 4Χ400 των Γυναικών, ανήκει στο Σύλλογο ΑΟ Χαλκίς, ο οποίος στις 28-5-1978, στο Στάδιο Καραισκάκη, στον προκριματικό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Νεανίδων κατέλαβε την 8η θέση με επίδοση 4.51.9 . Την τετράδα αποτελούσαν οι αθλήτριες Καζανοπούλου, Μιεδράκου, Μπόγρη και Γιαγκοπούλου.
- Στις 27-7-1985, στο Στάδιο της Χαλκίδος, στην αναβίωση των Πανευβοικών Διασυλλογικών Αγώνων, η Ομάδα της ΑΓΕ Χαλκίδος, η οποία επρωτευσε, αποτελούμενη απο τις Ζαντιώτη, Μπίτσιου, Κατσίκη και Καστάνη, κατέβασε το ρεκόρ σε αξιοπρεπή όρια, στα 4.23.0 .
- Στις 7-4-2001 στην Χαλκίδα, στο νέο Στάδιο με ελαστικό τάπητα (ταρτάν) 10 διαδρομών, κατα την διάρκεια των Διασύλλογικών ΑγώνωνΚορασίδων η 1η νικήτρια Ομάδα του Ευβοικού ΓΑΣ, συνέτριψε το ρεκόρ με 4.14.06 . Ως προς την σύνθεση αυτής της Ομάδας υπήρξαν αμφιβολίες και ενστάσεις και γι' αυτό δεν την αναφέρουμε.
- Ομως 3 μήνες αργότερα, στις 8-7-2001 η Ομάδα του Ευβοικού ΓΑΣ κατα την διάρκεια των Πανελλήνιων Αγώνων Νεανίδων που διαξήχθησαν στην Χαλκίδα, κατέλαβε την 6η θέση στον τελικό με νέο ρεκόρ 4.08.19 . Την Ομάδα αποτελούσαν οι αθλήτριες Ευαγ. Μπιμπίκα, Αργύρη, Μακρή και Δήμητρα Φρατζή.
- Ένα χρόνο μετά στις 21-7-2002, στους Πανελλήνιους Αγώνες Νέων Γυναικών, που έγιναν στον Βόλο, η Ομάδα του Ευβοικού ΓΑΣ, αποτελούμενη απο τις Ευαγ. Μπιμπίκα, Αργύρη, Ντονάδου και Δημ. Φρατζή κατέλαβε την 5η θέση στον προκριματικό με νέο ρεκόρ 4.07.23 .
- Στις 5-7-2009, κατα την διάρκεια των Πανελληνίων Αγώνων Νεανίδων στις Σέρρες, η Ομάδα του ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος, αποτελούμενη απο τις Ψωμά, Πετροπούλου, Συμιακάκη και Ελ. Καραμπέτσου, κατέλαβε την 7η θέση με νεό ρεκορ 4.06.83 .
- Τέλος στις 9-5-2010, στο Στάδιο του Πανελληνίου ΓΣ στην Αθήνα, κατα την διάρκεια των Διασυλλογικών Αγώνων Γυναικών, η Ομάδα του ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος, αποτελούμενη απο τις Καμπούρη, Πετροπούλου, Ελ. Καραμπέτσου και Δήμητρα Φρατζή κατέλαβαν την 2η θέση βελτιώνοντας το Πανευβοικό ρεκόρ με χρονο 4.02.50 .
Στο σημείο αυτό πρέπει να επισημάνουμε την διαχρονική παρουσία της Δήμητρας Φρατζή η οποία συμμε τείχε στην Ομάδα του Ευβοικού το 2001 και της Νεάπολης το 2010, συνδέοντας δύο εποχές του Ευβοικού Στίβου.

Τετάρτη, 16 Ιουνίου 2010

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟ ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ

Ο ΣΕΓΑΣ επέλεξε τους αθλητές και τις αθλήτριες που θα αγωνισθούν στην Σούπερ Λίγκα του Ευρωπαικού Πρωταθλήματος Ομάδων, που θα διεξαχθεί στις 19-20 Ιουνίου στο Μπέργκεν της Νορβηγίας.

Μεταξύ αυτών περιλαμβάνονται ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας που θα αγωνισθεί στον ακοντισμό και η Κατερίνα Σύρου του Ερμή Σχηματαρίου στην σκυταλοδρομία 4Χ400.

Απο το 1996 που ιδρύθυκε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, έχουν λάβει μέρος σε αντίστοιχους Αγώνες και οι παρακάτω αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της Βοιωτίας και Εύβοιας.

Η Στέλλα Τσικούνα του Ευβοικού στην Δισκοβολία το 1996

Η Κατερίνα Κουταλά του Κάδμου Θηβών στα 800μ το 2000

Ο Τάσος Φραγγος του Κάδμου Θηβών στα 5000μ το 2001

Ο Τάσος Φράγγος του Πίνδαρου Θηβών στα 5000μ το 2005

Ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας στο Ακοντισμό το 2009




-------------------------------------- Ο Τάσος Φράγγος

Τρίτη, 15 Ιουνίου 2010

Μπιζάνεια 2010 (Καλλιθέα) ΚΥΡΙΑΚΗ 30/5/2010

Οι αθλητές-τριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας που έλαβαν μέρος στα "Μπιζάνεια 2010" που διεξήχθησαν την Κυριακή 30-5-2010 στο Σταδιο της Καλλιθέας πετυχαν τις παρακάτω επιδόσεις :

ΣΦΑΙΡΑ ΠΠ Β’
3. ΤΣΙΩΛΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 98 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 9.62

ΥΨΟΣ ΠΠ Β’
2. ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ 97 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 1.40

ΣΦΑΙΡΑ ΠΚ Β’
2. ΖΩΓΑΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 97 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. 9.26
4. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 98 ΦΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 8.92

ΜΗΚΟΣ ΠΚ Β’
1. ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 98 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 4.90

1000μ. ΠΚ Β’
12. ΠΙΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑΝΗ 98 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡ. ΘΗΒ. 3.45.02

ΜΠΑΛΑΚΙ ΠΚ Β’
1. ΤΣΙΩΛΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ 97 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 44.74

ΜΗΚΟΣ ΠΠ Β’
14. ΝΤΑΣΙΩΤΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ 98 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 3.80

ΥΨΟΣ ΠΚ Β’
3. ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ 97 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. 1.45
6. ΝΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 98 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. 1.30

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΚ Α’
1. ΔΕΔΕ ΑΣΠΑΣΙΑ 95 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 28.97
4. ΡΟΥΠΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 95 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 25.11

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1. ΛΟΥΚΟΥ ΕΛΕΝΗ 93 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 33.81

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚ Α’
5. ΔΕΔΕ ΑΡΙΑΔΝΗ 96 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 8.19
6. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ 95 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 7.43

100μ. ΠΑΙΔΩΝ
4. ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ 94 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ 11.47
5. ΛΑΜΠΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 93 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ 11.48

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
1. ΗΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 93 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 63.52
6. ΣΩΤΗΡΑΛΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 94 ΦΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 47.96

ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ
3. ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 93 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 5.86

80μ. ΠΠ Α’
2. ΖΩΓΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 95 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. 9.75

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ
3. ΓΡΕΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 94 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. 14.18

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΠ Α’
1. ΤΟΥΛΙΤΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ 95 ΦΠΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ 51.99
2. ΞΥΔΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 96 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 46.47
6. ΠΑΥΛΙΩΤΗΣ ΦΩΤΗΣ 96 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. 34.87

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
1. ΔΡΙΤΣΑ ΕΛΠΙΝΙΚΗ 93 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 37.25

ΥΨΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
5. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΛΟΥΚΙΑ 90 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 1.55

ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
2. ΝΑΣΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 94 ΠΑΝΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΣ 1.50

ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΑΝΔΡΩΝ
1. ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 80 ΕΥΒΟΪΚΟΣ ΓΑΣ 16.05

800μ. ΠΑΙΔΩΝ
4. ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 94 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 2.01.74

Δευτέρα, 14 Ιουνίου 2010

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο Πάτρας διεξήχθη στις 12 & 13 - 6 - 2010 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου στις κατηγορίες Ανδρών – Γυναικών και Νέων (κάτω των 23 ετών).

Οι αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, που κατετάγησαν στην οκτάδα των αγωνισμάτων τους στην κατηγορία Ανδρών-Γυναικών, ήταν οι παρακάτω :

Ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας πρώτευσε στον Ακοντισμό των Ανδρών, με βολή στα 82,90 μ. , που είναι: α) υψηλό όριο για το ευρωπαϊκό πρωτάθλημα της Βαρκελώνης, β) 2η καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στην Ελλάδα και γ) νέο ρεκόρ ΕΑΣ στην Κατηγορία Ανδρών.


Ο Σταύρος Γεωργίου του Ευβοικού ήταν 2ος στο Τριπλούν Ανδρών με επίδοση 16,25 μ.

Η Ομάδα των Γυναικών του Ερμή Σχηματαρίου αποτελούμενη από τις αθλήτριες Γκουμπλιά, Γκαράνη, Νακοπουλου και Σύρου κατέλαβε την θέση στην Σκυταλοδρομία 4Χ400 με 3.54.60 . Στο ίδιο Αγώνισμα η Ομάδα του ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος αποτελούμενη από τις αθλήτριες Δέδε, Καμπούρη, Φρατζή και Καραμπέτσου τερμάτησε στην 5η θέση με επίδοση 4.03.61 .

Η Κατερίνα Σύρου του Ερμή Σχηματαρίου, ήταν στα 400μ των Γυναικών με 55.70 και 4η στα 400μ εμπόδια με 62.37 . Επίσης στα 400μ η Ευαγγελία Γκαράνη του ίδιου Συλλόγου τερματησε στην 8η θέση με 57.63 .

Στα 400μ εμπόδια η Θεοδοσία Νακοπούλου του Ερμή Σχηματαρίου, ήταν 4η με 61.16 .

Από βαθμολογικής πλεύρας ο ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου βρεθηκε στην 8η θέση στην βαθμολογία των Γυναικών.

Παρασκευή, 11 Ιουνίου 2010

ΜΕΤΑΛΛΙΑ ΣΕ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΔΡΩΝ - ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Απο το 1996, που ιδρύθηκε η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας, οι αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της που κατέκτησαν μετάλλια σε Πανελλήνιους Αγώνες Ανδρών - Γυναικών ειναι οι παρακάτω :

ΤΣΙΚΟΥΝΑ ΣΤΕΛΛΑ - ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ
3η στη Δισκοβολία το 1996

ΝΕΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΓΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
2ος στα 5.000μ το 1997

ΜΑΚΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ - ΓΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
3η στο Ύψος το 1997

ΚΟΥΤΑΛΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ - ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ
1η στα 800μ το 2000
2η στα 800μ το 2002

ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ - ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ / ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
1ος στα 5000μ το 2001
3ος στα 5000μ το 2002
2ος στα 10000μ το 2003
3ος στα 5000μ το 2004
1ος στα 5000μ το 2005
2ος στα 5000μ το 2006

ΛΙΟΠΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ - ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ
3ος στα 400 εμπ. το 2001
2ος στα 400 εμπ. το 2002

ΓΣ ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ
3ος στην σκυταλοδρομία 4Χ400 Γυναικών το 2001
3ος στην σκυταλοδρομία 4Χ400 Γυναικών το 2002

ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
1ος στην σκυταλοδρομία 4Χ400 Γυναικών το 2003
2ος στην σκυταλοδρομία 4Χ400 Γυναικών το 2004
2ος στην σκυταλοδρομία 4Χ400 Γυναικών το 2007

ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ - ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ
2ος στο Τριπλούν το 2003
3ος στο Τριπλούν το 2005

ΤΣΑΠΑΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ - ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
3η στα 400μ το 2004

ΣΟΦΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ - ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
3η στη Δισκοβολία το 2005

ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ - ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
3η στα 400 εμπ. το 2005
3η στα 400 εμπ. το 2006
3η στα 400 εμπ. το 2007

ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΣΠΥΡΟΣ - ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
1ος στον Ακοντισμό το 2009

ΣΥΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ - ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
3η στα 400μ το 2009

Πέμπτη, 10 Ιουνίου 2010

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΣΤΟΥΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ Α-Γ ΚΑΙ ΝΕΩΝ

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα των κατηγοριών Ανδρών - Γυναικών και Νέων, που θα διεξαχθεί στην Πάτρα, στις 12 και 13 Ιουνίου, δηλώθηκαν να συμμετάσχουν οι παρακάτω αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας :

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΣΥΡΟΥ ΑΙΑΚΤΕΡΙΝΗ 400-400 ΕΜΠ-4Χ400
ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ 400-400 ΕΜΠ-4Χ400
ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 400-400 ΕΜΠ-4Χ400
ΓΚΟΥΜΠΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 400-4Χ400
ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ-4Χ400
ΚΑΠΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 400 ΕΜΠ
ΑΣΠΙΩΤΗΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ 110 ΕΜΠ

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΦΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 400-400 ΕΜΠ-4Χ400
ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ 400-4Χ400
ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 800-4Χ400
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ 800-4Χ400
ΔΕΔΕ ΑΝΤΩΝΙΑ 4Χ400
ΨΩΜΑ ΗΛΙΑΝΑ 4Χ400

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΗΚΟΣ-ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΓΑΒΡΙΗΛ ΣΥΜΕΩΝΗ ΥΨΟΣ
ΜΑΡΙΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΥΨΟΣ
ΠΙΤΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑ ΣΦΥΡΑ
ΓΚΑΒΑΛΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΣΦΑΙΡΑ

ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΡΕΖΕΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 200
ΚΕΜΑΝΕΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΚΟΛΟΒΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΥΨΟΣ

ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ
ΖΥΓΟΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 100-200
ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΑΚΟΝΤΙΟ

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΠΛΑΤΩΝΑΣ 800
ΜΥΘΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 100

ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ
ΤΑΥΡΗ ΕΛΕΝΗ ΔΙΣΚΟΣ

ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
ΣΑΣΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 400

Τετάρτη, 9 Ιουνίου 2010

ΡΕΚΟΡ ΣΤΑΔΙΟΥ ΧΑΛΚΙΔΟΣ (μέχρι 06-06-2010)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

100 10.41 ΜΑΓΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 29-07-00
200 21.43 ΤΕΡΖΙΑΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 04-05-03
400 47.99 ΓΙΕΠΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 03-06-00
800 1.47.66 ΣΤΡΟΥΜΠΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 29-07-00
1500 3.55.58 ΘΕΟΦΑΝΩΦ ΚΥΠΡΙΑΝΟΣ Φ.Σ. ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 07-07-01
5000 14.39.19 ΖΑΧΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 11-05-02
10000 32.15.71 ΜΠΑΛΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Γ.Σ. ΤΡΙΚΑΛΩΝ 07-07-01
110 ΕΜΠ. 14.55 ΧΑΛΙΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 26-05-02
110 ΕΜΠ. 14.55 ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 03-05-03
400 ΕΜΠ. 51.48 ΑΛΟΖΙΔΗΣ ΜΗΝΑΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 08-05-05
3000 ΣΤΗΠΛ 9.12.34 ΔΙΑΛΕΚΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 28-04-02
10000 ΒΑΔΗΝ 44.17.94 ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΟΛΙΧΟΣ ΑΜΦΙΣΣΑΣ 28-04-02
ΜΗΚΟΣ 7.71 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 17-04-99
ΤΡΙΠΛΟΥΝ 16.40 ΤΣΙΑΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Γ.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ 07-07-01
ΥΨΟΣ 2.14 ΦΙΛΙΠΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝ. Φ.Σ. ΣΠΑΡΤΗΣ 08-07-01
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 5.15 ΚΑΡΑΤΖΙΝΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ 07-07-01
ΣΦΑΙΡΑ(7,26) 17.93 ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Γ.Σ. ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ 08-07-01
ΔΙΣΚΟΣ(2 χγρ.) 57.66 ΚΩΝΣΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 29-07-00
ΑΚΟΝΤΙΟ(800 γρ.) 66.60 ΣΜΑΛΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 07-05-05
ΣΦΥΡΑ(7,26) 64.28 ΓΕΝΤΕΚΟΣ ΝΙΚΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ 27-10-90
4Χ100 41.53 Γ.Σ.ΚΗΦΙΣΙΑΣ 03-05-03
4Χ400 3.22.75 ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 08-07-01
ΔΕΚΑΘΛΟ 7 538 ΚΟΡΚΙΖΟΓΛΟΥ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 25/26-05-02

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

100 11.66 ΚΟΨΙΑ ΑΘΗΝΑ ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΑΦΑΝΟΥ 21-04-01
200 24.46 ΚΟΨΙΑ ΑΘΗΝΑ ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 04-04-03
400 54.38 ΝΤΟΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 03-05-03
800 2.09.04 ΧΡΙΣΤΟΦΙΔΟΥ ΑΝΝΥ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 03-05-03
1500 4.32.31 ΠΟΛΥΖΟΥ ΜΑΡΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 03-06-00
3000 10.33.0 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ Α.Κ.Ο. ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 13-04-91
5000 16.57.64 ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Γ.Σ.Ν.ΛΙΟΣΙΩΝ 03-05-03
100 ΕΜΠ. 13.87 ΡΕΝΤΟΥΜΗ ΦΛΩΡΑ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 21-04-01
400 ΕΜΠ. 59.81 ΧΑΝΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Ε.Α.ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΥ 06-06-10
2000 ΣΤΗΠΛ 7.07.79 ΑΝΥΦΑΝΤΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ 07-07-01
3000 ΣΤΗΠΛ 10.24.95 ΚΑΖΙΜΙΡΟΒΑ ΞΕΝΙΑ ΑΠΟΦΚΑ ΞΑΝΘΗΣ 08-07-01
5000 ΒΑΔΗΝ 26.27.0 ΚΟΥΚΟΥΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΦΑΛΑΡΑ 20-04-97
10000 ΒΑΔΗΝ 54.08.40 ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΦΑΛΑΡΑ 23-04-00
ΜΗΚΟΣ 6.14 ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 03-05-03
ΤΡΙΠΛΟΥΝ 13.56 ΔΕΒΕΤΖΗ ΧΡΥΣΟΠΗΓΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 11-05-02
ΥΨΟΣ 1.92 ΜΠΑΚΟΓΙΑΝΝΗ ΝΙΚΗ Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ 17-04-99
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 3.80 ΦΟΙΤΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΘΕΣ. 03-06-00
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 3.80 ΜΑΡΟΥΔΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 06-06-10
ΣΦΑΙΡΑ(4χγρ.) 15.89 ΤΣΙΚΟΥΝΑ ΣΤΕΛΛΑ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 27-04-02
ΔΙΣΚΟΣ 62.48 ΤΣΙΚΟΥΝΑ ΣΤΕΛΛΑ Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ 27-04-02
ΑΚΟΝΤΙΟ 55.40 ΤΣΙΟΛΑΚΟΥΔΗ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Α.Σ.Ε. ΔΟΥΚΑ 03-05-03
4Χ100 48.02 ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ 29-07-00
4Χ400 3.55.55 ΚΑΔΜΟΣ ΘΗΒΩΝ 08-07-01
ΕΠΤΑΘΛΟ 5 855 ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ ΠΑΟΚ 25/26-05-02

Τρίτη, 8 Ιουνίου 2010

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΣΤΙΒΟΥ "Δ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ"

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 80 ΠΠΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΖΩΓΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 95 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 9.68
2 ΣΥΡΙΑΝΟΓΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 96 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.86
3 ΔΑΡΑΜΕΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 95 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚ. 10.13
4 ΤΟΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 10.55

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 200 Α - Π ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ 91 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 22.11
2 ΧΑΡΔΟΥΒΑΛΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 85 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 22.34
3 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 78 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 22.57
4 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 88 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 22.62
5 ΛΕΙΒΑΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 88 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 22.63
6 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 87 ΠΑΟΚ 22.94
6 ΡΕΖΕΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ 91 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 22.94
8 ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ 89 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 22.96
9 ΠΑΓΟΥΝΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 87 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 23.24
10 ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ ΠΡΟΚΟΠΙΟΣ 94 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 23.46
11 ΣΕΛΕΜΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 90 ΓΕ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 23.64
12 ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 74 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 23.68
13 ΚΑΡΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 91 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 24.13
14 ΜΥΘΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 89 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 24.20
15 ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ 93 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 24.64
16 ΒΕΡΡΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ 89 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 24.86
17 ΖΑΡΚΑΔΟΥΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 93 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 24.87
18 ΚΑΡΝΑΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 70 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 25.09
19 ΓΚΕΝΤΖΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 93 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 26.07
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 90 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ ΕΓΚ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 400 Α - Π ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 78 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 49.11
2 ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 87 ΠΑΟΚ 49.91
3 ΠΑΓΟΥΝΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ 87 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ 50.04
4 ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 87 ΑΕΚ 50.42
5 ΔΗΜΗΤΡΕΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ 87 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 54.46
6 ΧΑΝΤΖΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 92 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 54.76
7 ΠΙΕΡΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 91 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 54.96
8 ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ 85 ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 55.70
ΣΠΥΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 82 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΕΓΚ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 800 Α - Π ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ 83 ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1.52.61
2 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑΣ 80 ΓΣ ΔΕΣΚΑΤΗΣ 1.54.12
3 ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ 92 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 2.00.37
4 ΚΑΤΑΡΑΣ ΣΤΑΘΗΣ 85 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 2.01.24
5 ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 94 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 2.01.98
6 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 93 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 2.03.68
7 ΣΜΙΘ ΧΡΗΣΤΟΣ 94 ΓΑΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 2.06.26
8 ΙΩΑΝΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 90 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 2.06.31
9 ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 94 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 2.09.27
10 ΚΙΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 94 ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 2.10.48
ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 87 ΑΕΚ ΕΓΚ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 3000 ΠΠΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ 95 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.02.36
2 ΑΡΑΠΗΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ 94 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.25.29
3 ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΛΑΜΠΡΟΣ 94 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.33.13
4 ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 95 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 10.25.60
5 ΚΙΟΥΣΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ 95 ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 10.31.60
6 ΤΣΑΜΟΥΔΑΚΗΣ ΖΑΧΑΡΙΑΣ 96 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 10.45.38
ΕΣ ΠΑΣΠΑΤΗΣ ΑΛΕΞΙΟΣ 87 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.21.26
ΕΣ ΑΦΡΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 81 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.31.27

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΙΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ 95 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 14.30
2 ΤΟΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 14.29

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΣΦΑΙΡΑ Π ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΓΚΕΝΤΣΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ 93 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 11.90
2 ΛΑΜΠΡΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ 94 ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 11.20

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΔΙΣΚΟΣ ΠΠΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ 96 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ. 50.48
2 ΤΟΓΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ. 48.60
3 ΚΙΤΣΙΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 95 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 42.75

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΔΙΣΚΟΣ Π ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΓΡΕΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 94 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 42.85
2 ΗΛΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 93 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 40.05
3 ΤΡΙΦΩΝΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 93 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 37.38
4 ΚΙΤΣΙΟΣ ΣΠΥΡΟΣ 95 ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ 35.27

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΔΙΣΚΟΣ Ε ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ 91 ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 47.54
2 ΚΑΡΑΝΑΣΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 92 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 37.50
3 ΣΙΑΡΑΠΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 91 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 35.70

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΠΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΤΟΥΛΙΤΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ 95 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚ. 51.75
2 ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ 96 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 37.40
3 ΤΟΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 37.21
4 ΠΑΥΛΙΩΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 96 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 33.01

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 80 ΠΚΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΚΑΝΤΖΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 96 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 11.26
2 ΔΟΞΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 97 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 11.27
3 ΖΩΓΑΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 97 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 11.52
4 ΝΤΑΛΙΑΝΗ ΑΓΑΠΗ 95 ΑΕΤΟΙ ΔΙΡΦΥΩΝ 11.56
5 ΚΟΡΑΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 95 ΑΕΤΟΙ ΔΙΡΦΥΩΝ 11.64
6 ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ 95 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 11.87

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 100 Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 91 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 12.97
2 ΜΑΡΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 94 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 13.37
3 ΣΤΟΓΙΑΝΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 94 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 13.54
4 ΚΑΡΑΚΑΣΗ ΣΟΦΙΑ 94 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 13.87
5 ΚΟΥΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 89 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 13.99
6 ΚΑΡΑΛΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 93 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 14.85
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΑΡΤΕΜΗΣΙΑ 85 ΓΙΑΝΝΗ ΠΑΛΑΣΚΑΣ ΕΓΚ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 200 Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 91 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 26.54
2 ΜΑΡΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 94 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 27.41
3 ΣΙΜΙΑΚΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 93 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 28.20
4 ΚΑΡΑΚΑΣΗ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 94 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 28.21
5 ΚΟΥΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 89 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 28.60

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 400 Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 88 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 58.70
2 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΙΝΑ 91 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.00.04
3 ΓΟΥΠΟΥ ΤΑΝΙΑ 91 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 1.00.87
4 ΔΡΑΜΙΤΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 94 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 1.02.12
5 ΓΚΟΥΜΠΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 83 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 1.03.08
6 ΣΙΜΙΑΚΑΚΗ ΚΩΝ/ΝΑ 93 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.03.58
7 ΔΕΔΕ ΑΝΤΩΝΙΑ 92 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.04.10
8 ΨΩΜΑ ΗΛΙΑΝΑ 92 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.06.76
ΓΙΟΥΡΓΟΥΣΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 94 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΕΓΚ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 600 ΠΚΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 96 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 1.40.94
2 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 96 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.44.23
3 ΚΑΤΣΙΦΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 95 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 1.47.43
4 ΓΟΥΝΑΡΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 97 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.54.74

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 800 Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΛΙΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 89 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 2.15.36
2 ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΕΛΑΓΙΑ 93 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 2.18.48
3 ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 91 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 2.23.09
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ 94 ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ ΕΓΚ

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 300 ΕΜΠ ΠΚΑ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΠΕΠΠΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 47.55
2 ΓΕΡΑΣΗ ΙΡΙΣ 95 ΑΟ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ 49.50
3 ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ 96 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.01.02

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ 400 ΕΜΠ Γ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΧΑΝΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 76 ΕΑΡ 59.81
2 ΣΥΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 83 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 1.00.22
3 ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ 82 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 1.01.59
4 ΤΟΚΑ ΕΛΠΙΔΑ 93 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.04.39
5 ΦΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 83 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 1.04.86
6 ΓΟΥΠΟΥ ΤΑΝΙΑ 91 ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ 1.05.00
7 ΘΕΟΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 87 ΑΕΚ 1.07.23
8 ΚΑΤΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 88 ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝΟΥ 1.07.45
9 ΛΟΥΚΟΥ ΕΛΕΝΗ 93 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 1.12.22

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΜΗΚΟΣ Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΦΡΑΤΖΗ ΤΖΟΥΛΙΑ 84 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 5.25
2 ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΗΓΗ 94 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 5.13
3 ΓΙΟΥΡΓΟΥΣΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ 94 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 5.12
4 ΓΚΙΑΤΗ ΚΩΝ/ΝΑ 94 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5.10
5 ΠΕΛΕΚΟΥΔΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑ 93 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 5.09
6 ΠΕΠΠΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 5.09
7 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 87 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 5.06
8 ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 92 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 4.83
9 ΔΟΣΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 95 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 4.72
10 ΑΣΤΕΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 95 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 4.10

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΦΟΥΤΣΙΤΖΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 91 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 12.65
2 ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 92 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 12.27
3 ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΑ 87 ΓΕ ΠΟΡΟΥ 12.03
4 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 87 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10.18

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΜΑΡΟΥΔΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 89 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3.80
2 ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 95 ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 3.60
3 ΣΤΟΥΜΠΟΥ ΛΥΔΙΑ 93 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 3.50
4 ΑΝΔΡΟΝΙΚΟΥ ΒΙΡΓΙΝΙΑ 94 ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 3.50
5 ΠΑΠΑΚΩΤΣΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 92 ΑΕΚ 3.40
6 ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 93 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3.30
7 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 3.20
8 ΣΚΟΡΔΑΛΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 96 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3.00
9 ΕΥΣΤΡΑΤΟΥΔΑΚΗ ΣΟΦΙΑ 94 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 2.90
10 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΜΙΧΑΕΛΑ 93 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 2.90
11 ΚΑΡΟΥΣΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ 95 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 2.70

ΑΓΩΝΙΣΜΑ [ ΔΙΣΚΟΣ ΠΚΑ - Κ ]
ΘΕΣΗ ΕΠΩΝΥΜΟ - ΟΝΟΜΑ Ε.Γ. ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΠΙΔΟΣΗ
1 ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 96 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 29.20
2 ΤΟΓΚΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 95 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 27.45
3 ΡΟΥΠΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 95 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 26.10
4 ΚΑΚΑΒΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 95 ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ 23.10
5 ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ 98 ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚ. 21.70
ΕΣ ΤΑΥΡΗ ΕΛΕΝΗ 91 ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ 46.27

Δευτέρα, 7 Ιουνίου 2010

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ «Δ. ΒΡΑΙΜΑΚΗ»

Ο ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος, διοργάνωσε στις 6-6-2010 στο Στάδιο Χαλκίδος Αγώνες στην μνήμη του αδικοχαμένου πριν 2 χρόνια Προέδρου του Δημήτρη Βραιμάκη.
Παρά τις άσχημες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν πριν από την έναρξη των Αγώνων, τελικά έλαβαν μέρος 150 αθλητές και αθλήτριες από δεκάδες Συλλόγους όλης της Ελλάδος.
Στους Αγώνες παρευρέθησαν η βουλευτής Εύβοιας του ΠΑΣΟΚ Κατερίνα Περλεπέ, ο Δήμαρχος Χαλκιδέων Αθανάσιος Ζεμπίλης, ο Πρόεδρος του Οργανισμού Άθλησης Χαλκίδος Σταμάτης Γκάβαλης, ο Α΄ Ειδικός Γραμματέας του ΣΕΓΑΣ Κώστας Ευθυμιάδης και αρκετοί αθλητικοί παράγοντες.
Κατά την διάρκεια των Αγώνων ο Δήμος Χαλκιδέων απένειμε τιμητική πλακέτα στην οικογένεια του Δημήτρη Βραιμάκη.

Από αγωνιστικής πλευράς ξεχώρισαν :
- Η μεγάλη κούρσα στα 400 εμπόδια των Γυναικών, όπου η Χριστίνα Χαντζή της ΕΑΡ κατέρριψε το ρεκόρ Σταδίου με 59.81, ενώ στην 2η και 3η θέση τερμάτισαν οι αθλήτριες του Ερμή Σχηματαρίου, Σύρου με 60.22 και Νακοπούλου με 61.59
- Σπουδαίος Αγώνας έγινε και στο Επί κοντώ Γυναικών με την συμμετοχή 11 αθλητριών, εκ των οποίων η νικήτρια Χριστίνα Μαρούδα του Παναθηναικού ισοφάρισε το ρεκόρ Σταδίου με 3.80 . Στο ίδιο αγώνισμα η Σεραφίνα Παναγιώτου της Νεάπολης Χαλκίδος, με άλμα στα 3.20 κατέρριψε το ρεκόρ της ΕΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας όλων των κατηγοριών.

Οι πρώτοι νικητές κατά αγώνισμα ήταν οι παρακάτω :

80 ΠΠΑ ΖΩΓΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 9.68
200 Α ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 22.11
400 Α ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 49.11
800 Α ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 1.52.61
3000 ΠΠΑ ΓΚΟΥΡΛΙΑΣ ΜΑΡΚΟΣ ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 9.02.36
ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΑ ΜΙΓΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 14,30
ΣΦΑΙΡΑ Π ΓΚΕΝΤΖΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 11,90
ΔΙΣΚΟΣ ΠΠΑ ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 50,48
ΔΙΣΚΟΣ Π ΓΡΕΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 42,85
ΔΙΣΚΟΣ Ε ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ 47,54
ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΠΑ ΤΟΥΛΙΤΣΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΧΑΛΚ. 51,75
80 ΠΚΑ ΚΟΝΤΖΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΑΣ ΙΛΙΣΣΟΣ 11.26
100 Γ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 12.97
200 Γ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 26.54
400 Γ ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 58.70
600 ΠΚΑ ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 1.40.94
800 Γ ΛΙΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 2.15.36
300 ΕΜΠ ΠΚΑ ΠΕΠΠΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 47.55
400 ΕΜΠ Γ ΧΑΝΤΖΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΑΡ 59.81
ΜΗΚΟΣ Γ ΦΡΑΤΖΗ ΤΖΟΥΛΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 5,25
ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ ΦΟΥΤΣΙΤΖΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 12,65
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ Γ ΜΑΡΟΥΔΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 3,80
ΔΙΣΚΟΣ Κ ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 29,20
ΔΙΣΚΟΣ Ν ΤΑΥΡΗ ΕΛΕΝΗ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 46,27

Παρασκευή, 4 Ιουνίου 2010

ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Κατα τον Μήνα Μάιο, τελεσθηκαν σε διάφορα μέρη της Ελλάδος, επώνυμοι Αγώνες Στίβου, στους οποίους έλαβαν μέρος και αθλητές-τριες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας. Απο τις συμμετοχές αυτές ξεχώρισαν οι παρακάτω :

- Στο Φεστιβάλ Ρίψεων, που έγινε στις 15-5-2010 στην Τρίπολη, στην Δισκοβολία Παμπαίδων Α΄ , οι αθλητές της Νεάπολης Χαλκίδος Τόγκος Τρύφωνας και Τόγκος Βασίλειος κατέλαβαν την 1η και 2η θέση με βολές 45,30 μ. και 44,38 μ. αντίστοιχα και προκρίθηκαν για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα αυτής της κατηγορίας.

- Στο Ελληνικό Grand-Prix "Αλεξάνδρεια" που διεξήχθη στις 22-5-2010 στην Εδεσσα ο Σταύρος Γεωργίου του Ευβοικού πρώτευσε στο Τριπλούν Ανδρών με 16,08 μ. και προκρίθηκε για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ανδρών.

- Στους Αγώνες με την επωνυμία "Αμεινίας ο Παλληνεύς" που διεξήχθησαν στις 22-5-2010 στην Παλλήνη, έλαβαν μέρος αθλητές και αθλήτριες της Νεάπολης, του Τρίτωνα και του ΟΦΚΑ Ν. Αρτάκης, με διακριθέντες τους παρακάτω:

  • Η Πελαγία Πετροπούλου της Νεάπολης ήταν 1η στα 400μ Κορασίδων με 60.97 και 2η στα 800μ Κορασίδων με 2.23.27 και προκρίθηκε για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κορασίδων, Νεανίδων και Νέων Γυναικών.
  • Η Ελένη Καραμπέτσου της Νεάπολης, ήταν 2η στα 400μ Γυναικών με 60.19 και 5η στα 400μ εμπ. Γυναικών με 67.87 και προκρίθηκε για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νεανίδων και Νέων Γυναικών.
  • Η Δήμητρα Φραντζή της Νεάπολης ήταν 2η στα 400μ εμπ. Γυναικων με 64.67 και προκρίθηκε για τους Πανελλήνιους Γυναικών.
  • Ο Παρασκευάς Ρεζές του Τρίτωνα Χαλκίδος ήταν 3ος στα 400μ εμπ. Ανδρών με 59.64 και 4ος στα 200μ Ανδρών με 22.84 και προκρίθηκε για τους Πανελλήνιους Εφήβων και Νέων Ανδρών.
  • Ο Γιώργος Πιρίντζος του Τρίτωνα Χαλκίδος, ήταν 1ος στα 100μ Παίδων με 11.38 και προκρίθηκε για τους Πανελλήνιους Παίδων.
  • Η Παναγιώτα Καμπούρη της Νεάπολης ήταν 3η στα 800μ Γυναικών με 2.22.92 και προκρίθηκε για τους Πανελλήνιους Νεανίδων και Νέων Γυναικών

- Στο Διεθνές Μήτιγκ "Παπαφλέσσεια" που διεξήχθη στην Καλαμάτα στις 29-5-2010 ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας, ήταν 2ος στον Ακοντισμό με βολή 80,60 μ. που είναι 2η καλύτερη για φέτος στην Ελλάδα.


- Τέλος στα "Χειμωνίδεια" που έγιναν στις 29-5-2010 στο Καυτατζόγλειο Στάδιο Θεσσαλονίκης, ο Παρασκευάς Ρεζές του Τρίτωνα Χαλκίδος, βελτίωσε την φετινή του επίδοση στα 200μ με 22.57

Πέμπτη, 3 Ιουνίου 2010

Αγώνες «Δημ. Βραϊμάκης» στη Χαλκίδα την Κυριακή 6/6/2010

Στο Δημοτικό Στάδιο της Χαλκίδας την ερχόμενη Κυριακή 6 Ιουνίου και με ώρα έναρξης 16.00 ο Γυμναστικός Σύλλογος Νεάπολης Χαλκίδας σε συνεργασία με την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας και τον Οργανισμό Νεολαίας και Άθλησης του Δήμου Χαλκίδας διοργανώνουν αγώνες στη μνήμη του Δημήτρη Βραϊμάκη.

Τα αγωνίσματα που θα διεξαχθούν στις αντίστοιχες κατηγορίες είναι:

ΠΠΑ 1995-1996: Σφαίρα, Ακόντιο, Δίσκος, 80μ., 3000μ.
ΠΚΑ 1995-1996: Δίσκος, 80μ., 300μ. εμπόδια, 600μ.
ΠΑΙΔΕΣ 1993-1994: Δίσκος, Σφαίρα
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 1993-1994: Δίσκος
ΕΦΗΒΟΙ 1991-1992: Δίσκος
ΑΝΔΡΕΣ από 1994 και άνω: 200μ., 400μ., 800μ.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ από 1994 και άνω: 100μ., 200μ., 400μ., 800μ., Τριπλούν, Επί κοντώ, Μήκος 400μ. εμπόδια.

Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνουν μέχρι 3-6-2010 στο Γραφείο της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, οδό Αντωνίου 3 Χαλκίδα στο Τηλ. και Φαξ 22210-27114. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνούν στο 6944297725 για περισσότερες πληροφορίες.

Το πρόγραμμα

16:00 ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΑ’
16:10 80 Μ. ΠΠΑ’, ΜΗΚΟΣ ΓΥΝ
16:30 80 Μ. ΠΚΑ’
16:50 100 Μ. ΓΥΝ., ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝ, ΣΦΑΙΡΑ ΠΑΙΔ.
17:20 200 Μ. ΓΥΝ.
17:40 200 Μ. ΑΝΔ., ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝ, ΔΙΣΚΟΣ ΠΚΑ’, ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡ.
18:00 600 Μ. ΠΚΑ’
18:15 400 Μ. ΓΥΝ.
18:30 400 Μ. ΑΝΔ., ΔΙΣΚΟΣ ΠΠΑ’,
18:50 800 Μ. ΓΥΝ.
19:10 800 Μ. ΑΝ., ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΙΔ, ΔΙΣΚΟΣ ΕΦΗΒ.
19:30 300 M. ΕΜΠ. ΠΚΑ’
19:45 400 Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝ.
20:00 3000 Μ. ΠΠΑ’ , ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΠΑ’

Τετάρτη, 2 Ιουνίου 2010

ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΑΙΟΥ

Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας - Εύβοιας επέλεξε για τον μήνα Μαιο του 2010, ως καλύτερο αθλητή τον Κων/νο Ηλία της ΑΓΕ Βοιωτίας. Κατα την διαρκεια των Πανελλήνιων Αγώνων Λυκείων, που διεξήχθησαν στο Στάδιο "Ευαγ. Δεπάστας" του Σχηματαρίου στις 4-5 Μαίου, πρώτευσε στον ακοντισμό με βολή 63,71 μ. που είναι ατομικό του ρεκόρ.
Στην συνέχεια επιλέχθηκε απο τον ΣΕΓΑΣ και έλαβε μέρος με την Εθνική Ομάδα στους Ευρωπαικούς Αγώνες πρόκρισης που έγιναν στην Μόσχα στις 20-23 Μαίου, όπου με βολή 59,22 μ. ήλθε 8ος στο προκριματικό γκρούπ και αποκλείσθηκε.



Καλύτερη αθλήτρια για τον Μάιο επιλέχθηκε η Σοφία Γαρδικιώτη του Ερμή Σχηματαρίου, που πρώτευσε στο Τριπλούν στους Πανελλήνιους Αγώνες Λυκείων με άλμα στα 12,21 μ.

Τρίτη, 1 Ιουνίου 2010

ΡΕΚΟΡ ΣΤΑΔΙΟΥ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ (μέχρι 30-5-2010)

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ

100 10.86 ΠΕΤΡΟΦ ΤΕΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 05-09-09
200 22.14 ΒΑΓΙΑΝΟΥ ΒΑΓΙΑΝΟΣ ΚΥΠΡΟΣ 05-05-10
400 48.41 ΚΙΡΝΑΝΟΥ ΑΝΤΡΙΑΝ ΡΟΥΜΑΝΙΑ 05-09-09
800 1.53.67 ΚΙΡΝΑΝΟΥ ΑΝΤΡΙΑΝ ΡΟΥΜΑΝΙΑ 06-09-09
1500 3.47.22 ΚΕΡΟΒΑΤΣ ΝΕΜΑΝΙΑ ΣΕΡΒΙΑ 05-09-09
3000 8.24.99 ΚΕΡΟΒΑΤΣ ΝΕΜΑΝΙΑ ΣΕΡΒΙΑ 06-09-09
5000 15.25.46 ΑΚΙΝΤΣΙ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΤΟΥΡΚΙΑ 05-09-09
10000
110 ΕΜΠ. 14.94 ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30-05-10
400 ΕΜΠ. 52.79 ΤΟΥΝΤΟΡΑΚΕ ΓΚΑΜΠΡΙΕΛ ΡΟΥΜΑΝΙΑ 05-09-09
3000 ΣΤΗΠΛ 9.22.37 ΛΙΤΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ 29-05-10
10 χ. ΒΑΔΗΝ 47.06.78 ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΘΩΜΑΣ ΛΥΚΕΙΟ ΗΜΑΘΙΑΣ 05-05-10
ΜΗΚΟΣ 7.37 ΝΤΟΜΠΡΕΦ ΝΤΑΝΙΕΛ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 05-09-09
ΤΡΙΠΛΟΥΝ 14.95 ΜΑΚΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΛΥΚΕΙΟ ΠΙΕΡΙΑΣ 05-05-10
ΥΨΟΣ 2.20 ΟΥΜΙΤ ΤΑΝ ΤΟΥΡΚΙΑ 05-09-09
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 4.80 ΚΩΤΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΕΛΛΑΣ 06-09-09
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 13.97 ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 29-05-10
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 41.75 ΠΗΛΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΙΤΑΝ ΣΕΡΒΙΩΝ 30-05-10
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 63.58 ΣΑΜΑΤΣ ΒΕΝΤΡΑΝ ΣΕΡΒΙΑ 05-09-09
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ
4Χ100 41.61 ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ ( ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ) 05-09-09
4Χ400 3.18.47 ΡΟΥΜΑΝΙΑ ( ΕΦΗΒΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ) 06-09-09
ΔΕΚΑΘΛΟ 7142 ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 29-30/05/10

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

100 12.24 ΣΠΑΝΟΒΙΤΣ ΙΒΑΝΑ ΣΕΡΒΙΑ 05-09-09
200 25.09 ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ ΕΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 29-05-10
400 54.45 ΠΑΣΤΟΡ ΑΝΤΕΛΙΝΑ ΡΟΥΜΑΝΙΑ 05-09-09
800 2.08.40 ΤΕΡΖΙΤΣ ΑΜΕΛΑ ΣΕΡΒΙΑ 06-09-09
1500 4.20.64 ΤΕΡΖΙΤΣ ΑΜΕΛΑ ΣΕΡΒΙΑ 05-09-09
3000 9.57.25 ΣΙΜΟΒΙΤΣ ΤΕΟΝΤΟΡΑ ΣΕΡΒΙΑ 06-09-09
5000
100 ΕΜΠ. 13.91 ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 29-05-10
400 ΕΜΠ. 60.30 ΑΝΤΡΙΤΣ ΜΙΛΑ ΣΕΡΒΙΑ 05-09-09
3000 ΣΤΗΠΛ 10.57.26 ΜΠΟΥΛΟΥΤ ΓΚΑΜΖΕ ΤΟΥΡΚΙΑ 05-09-09
5 χ. ΒΑΔΗΝ 23.44.46 ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΛΥΚΕΙΟ ΑΙΤΩΛ/ΝΙΑΣ 04-05-10
ΜΗΚΟΣ 6.11 ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ ΕΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 30-05-10
ΤΡΙΠΛΟΥΝ 12.95 ΣΑΝΤΟΥ ΚΡΙΣΤΙΝΑ ΡΟΥΜΑΝΙΑ 05-09-09
ΥΨΟΣ 1.74 ΡΑΖΗ ΣΤΕΦΑΝΗ ΚΥΠΡΟΣ 05-05-10
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 3.90 ΜΑΝΟΥ ΛΟΡΕΛΑ ΕΛΛΑΣ 05-09-09
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 13.76 ΚΟΥΤΖΑΡΟΒΑ ΜΑΡΙΕΤΑ ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ 06-09-09
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 49.07 ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΕΛΛΑΣ 05-09-09
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 55.72 ΓΕΛΑΤΣΑ ΤΑΤΙΑΝΑ ΣΕΡΒΙΑ 05-09-09
ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 67.44 ΠΕΡΙΕ ΜΠΙΑΝΚΑ ΡΟΥΜΑΝΙΑ 06-09-09
4Χ100 47.16 ΣΕΡΒΙΑ ( ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ) 05-09-09
4Χ400 3.45.78 ΣΕΡΒΙΑ ( ΝΕΑΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ) 06-09-09
ΕΠΤΑΘΛΟ 6038 ΣΤΡΑΤΑΚΗ ΑΡΓΥΡΩ ΕΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 29-30/05/10