Πέμπτη, 21 Απριλίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ & Π/Κ

2 ός Όμιλος ΛΑΡΙΣΑ
Ανατολική Θεσσαλία, Δυτική Θεσσαλία, Πιερία-Ημαθία, Ανατολική Στερεά, Ήπειρος, Κέρκυρα, Δυτική Στερεά και Βοιωτία-Εύβοια.
ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

Τρίτη, 19 Απριλίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

ΑΛΛΑΓΗ ΩΡΟΛΟΓΙΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α-Γ Π-Κ ΠΠΑ-ΠΚΑ

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΝΕΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Π-Κ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΩΝ (ΟΚΤΑΘΛΟ-ΕΠΤΑΘΛΟ)
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΟΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 7-8 ΜΑΙΟΥ 2011

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

Κυριακή, 17 Απριλίου 2011

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄


Στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδος, διεξήχθη στις 16-4-2011, το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α΄, στο οποίο έλαβαν μέρος 11 Σύλλογοι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας και της ΤΕ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Στερεάς.

Οι 3 πρώτοι νικητές-τριες κατά κατηγορία και αγώνισμα (που βαθμολογήθηκαν) ήταν οι παρακάτω :

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄

80 Μ.

ΚΟΛΟΜΤΣΑΣ ΛΟΥΚΑΣ ΑΚΟΛ 9.91

ΜΑΚΑΡΩΝΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 10.11

ΚΑΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΑΡΤΑΚΗ 10.44

150 Μ.

ΜΑΝΤΕΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 18.52

300 Μ.

ΒΕΡΕΜΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 40.84

ΤΣΩΡΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 42.58

1.000 Μ.

ΜΙΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΚΟΛ 2.39.97

ΠΕΤΡΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 3.00.30

ΚΑΤΣΑ ΕΝΤΟ ΕΣΠΕΡΟΣ 3.10.74

300 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

ΚΕΡΑΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΡΜΗΣ 44.39

ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΕΤΡΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 48.98

ΜΗΚΟΣ

ΠΑΝΟΥΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΓΕΒ 5.28

ΤΡΙΠΛΟΥΝ

ΧΥΣΑ ΣΚΕΙΝΤΙ ΑΡΤΑΚΗ 11.70

ΥΨΟΣ

ΧΥΣΑ ΣΚΕΙΝΤΙ ΑΡΤΑΚΗ 1.60

ΚΩΝΣΤΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΑΓΕΒ 1.55

ΣΦΑΙΡΑ

ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 15.21

ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 12.06

ΤΣΙΛΟΦΥΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 11.61

ΔΙΣΚΟΣ

ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 48.59

ΤΡΙΓΩΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 43.43

ΠΑΤΟΥΛΙΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 39.00

ΑΚΟΝΤΙΟ

ΞΥΔΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΕΒ 48.62

ΚΕΡΑΣΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΡΜΗΣ 38.31

ΣΦΥΡΑ

ΓΚΑΛΙΜΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 46.78

ΤΣΙΛΟΦΥΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 42.10

ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΣΠΕΡΟΣ 33.85

4Χ80 Μ.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 40.17

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 41.10

ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 41.94

4Χ300 Μ.

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 2.52.89

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 2.56.25

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 3.01.83

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

80 Μ.

ΤΣΟΚΑΝΗ ΕΥΜΟΡΦΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 10.89

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΕΡΜΗΣ 11.22

ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΚΟΛ 11.36

150 Μ.

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 20.42

ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ ΑΓΕΒ 20.74

ΜΠΟΥΡΛΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 20.96

300 Μ.

ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ ΑΚΟΛ 44.01

ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 45.81

ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 46.24

600 Μ.

ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 1.39.77

1.000 Μ.

ΚΟΥΡΛΟΥ ΝΙΚΗ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ 3.20.34

ΠΙΠΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΙΜΙΛΙΑΝΗ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 3.40.92

ΑΛΕΞΙΟΥ ΑΝΝΑ ΑΡΤΑΚΗ 3.42.08

80 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 15.14

ΚΟΥΤΣΟΡΑΚΗ ΘΕΟΔΩΡΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 15.36

ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 15.39

300 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ

ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 53.13

ΜΗΚΟΣ

ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 5.52

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΕΡΜΗΣ 5.13

ΜΠΙΛΙΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 5.09

ΥΨΟΣ

ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 1.50

ΚΟΛΟΒΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΑΓΕΒ 1.45

ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ-ΝΙΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 1.35

ΣΦΑΙΡΑ

ΛΑΓΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 11.11

ΖΩΓΑΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 9.82

ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΦΠΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 9.58

ΔΙΣΚΟΣ

ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 34.24

ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΑΣΠΑΣΙΑ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ 30.68

ΛΑΓΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 26.39

ΑΚΟΝΤΙΟ

ΤΣΙΩΛΗ ΑΝΔΡΙΑΝΑ ΑΓΕΒ 24.15

ΣΦΥΡΑ

ΜΑΓΓΙΤΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΕΣΠΕΡΟΣ 40.72

ΤΣΩΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 36.24

ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΑ ΕΣΠΕΡΟΣ 30.77

4Χ80 Μ.

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 41.89

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 43.89

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 44.94

4Χ300 Μ.

ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 3.07.91

ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 3.14.09

ΜΙΚΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΕΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ

ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 74

ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 69

ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ 39

ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 28

ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ 27

ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 20

ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ 13

ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΣ 13

ΦΠΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 2

ΑΣ ΑΕΤΟΙ ΔΙΡΦΥΩΝ 1

ΣΥΝΟΛΟ 286 ΒΑΘΜΟΙ

ΤΕ ΑΝ. ΣΤΕΡΕΑΣ

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 53

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ 29

ΑΠΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ 2002 8

ΣΥΝΟΛΟ 90 ΒΑΘΜΟΙ

Παρασκευή, 15 Απριλίου 2011

ΚΑΛΕΝΔΑΡΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΑΓΩΝΩΝ 2011

















Απο το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ της 13-4-2011, οριστικοποιήθηκαν οι τόποι διεξαγωγής των Πανελληνίων Πρωταθλημάτων Ανοικτού Στίβου 2011, που θα διεξαχθούν στις παρακάτω ημερομηνίες.


7-8 Μαίου --- Συνθέτων Παίδων-Κορασίδων στα ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ

14 Μαίου --- 10.000μ Ανδρών-Γυναικών και Νέων στα ΜΕΓΑΡΑ

29 Μαίου --- Ορεινού Δρόμου στην ΠΑΡΝΗΘΑ

4-5 Ιουνίου --- Συνθέτων Ανδρών-Γυναικών και Νέων στη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

18-19 Ιουνίου --- Παίδων-Κορασίδων στις ΣΕΡΡΕΣ

2-3 Ιουλίου --- Συνθέτων Εφήβων-Νεανίδων στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ

2-3 Ιουλίου --- 10.000μ Εφήβων-Νεανίδων στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ

2-3 Ιουλίου --- Συνθέτων Παμπαίδων-Παγορασίδων στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ

2-3 Ιουλίου --- Σκυταλοδρομιών Νέων στο βοηθητικό του ΟΑΚΑ

9-10 Ιουλίου --- Εφήβων-Νεανίδων στη ΛΑΡΙΣΑ

16-17 Ιουλίου --- Παμπαίδων-Παγκορασίδων στα ΤΡΙΚΑΛΑ

30-31 Ιουλίου --- Ανδρών-Γυναικών στο ΟΑΚΑ

Πέμπτη, 14 Απριλίου 2011

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΑΝΩΜΑΛΟΥ ΔΡΟΜΟΥ


Απο τον ΣΕΓΑΣ εγκρίθηκε ο Πίνακας Αξιολόγησης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Ανωμάλου Δρόμου, που διεξήχθη στις 27-2-2011 στο Μαρκόπουλο.


Οι θέσεις και οι βαθμοί που συγκέντρωσαν οι Σύλλογοι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, ήταν οι εξής :

θεση-----------συλλογος--------------βαθμοι
23-----ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ------201
52-----ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ----------------116
66-----ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ-----------76
73-----ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ----------72
87-----ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ------------------62
100---ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ---------------41

Δευτέρα, 11 Απριλίου 2011

Β΄ ΦΑΣΗ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΩΝ ΠΠΒ-ΠΚΒ

Στα πλαίσια της Β΄ Φάσης των Διασυλλογικών Αγώνων ΠΠΒ-ΠΚΒ και Μίνι, το Σάββατο 9-4-2011, διεξήχθησαν Αγώνες μεταξύ των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, σε 2 Ομίλους.


Το πρωί στην Θήβα συμμετείχαν οι Σύλλογοι : ΓΣ Πίνδαρος Θηβών, ΑΚΟ Λιβαδειάς, ΑΓΕ Βοιωτίας, ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου, Ευβοικός ΓΑΣ και ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος.


Το Απόγευμα στην Αμάρυνθο, οι Σύλλογοι : Πανευβοικός ΓΣ, ΟΦΚΑ Ν. Αρτάκης, ΑΟ Τρίτων Χαλκίδος και Φιλαθλητικός ΠΣ Χαλκίδος.


Έλαβαν μέρος συνολικά περισσότερα απο 200 αγόρια και κορίτσια ηληκίας 8-13 ετών.



(Θήβα 9-4-2011 : απο αριστερά)

Οδυσσέας Καρβούνης-Πρόεδρος ΑΓΕΒ

Γεωργία Θεοδώρου-Μπενέτου-Πρόεδρος ΑΚΟΛ

Κώστας Ευθυμιάδης-Αντιπρόδρος ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας

Δημήτρης Θεοδώρου-Πρόεδρος ΕΡΜΗ

Αθανάσιος Βλάχος-Πρόεδρος ΠΙΝΔΑΡΟΥ

Τρίτη, 5 Απριλίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ "ΑΝΕΣΤΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ" ΛΙΒΑΔΕΙΑ

αγώνισμα 1000 μ. ΠΠΒ (1999-1998)
1---Χριστόπουλος Χρήστος---Α.Κ.Ο.Λ.---3.09.84
2---Νικολάου Σπύρος---Α.Κ.Ο.Λ.---3.17.88

αγώνισμα 600 μ. ΜΙΝΙ ΠΚ (2002, 2001, 2000)
1---Τσανίδου Μάγδα---Α.Κ.Ο.Λ.---2.06.31
2---Κορδά ΄Αντζελα---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---2.13.00
3---Γιαννακοπούλου Δήμητρα---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---2.40.89

αγώνισμα 600 μ. ΜΙΝΙ ΠΠ (2002, 2001, 2000)
1---Μπενέτος Σπύρος---Α.Κ.Ο.Λ.---2.05.11
2---Κοϊτσάνος Γιώργος---Α.Κ.Ο.Λ.---2.09.89
3---Νίκας Σταμάτης---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---2.19.75
4---Τσαρουχάς Θεμιστοκλής---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---2.47.88

αγώνισμα 150 μ. ΠΚΒ (1999, 1998)
1---Ξυδώνα Νίκη---Α.Γ.Ε.Β.---20.23
2---Καραγιάννη Ευαγγελία---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---22.82
3---Κωτσαδάμ Παναγιώτα---Α.Κ.Ο.Λ.---23.99
4---Μπουντούλη Ιωάννα---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---24.18
5---Πετσίκη Βασιλική---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---24.19
6---Κίτσου Ελένη---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---24.33
7---Τσέλου Αθηνά---Α.Κ.Ο.Λ.---25.36
8---Κουτσιούκη Βάσια---Α.Κ.Ο.Λ.---25.44

αγώνισμα 150 μ. ΠΠΒ (1999, 1998)
1---Βλάχος Βασίλης---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---20.18
2---Ευταξίας Κων/νος---Α.Κ.Ο.Λ.---20.84
3---Κωτσαλάς Ανδρέας---Α.Γ.Ε.Β.---21.51
4---Μανάρας Κων/νος---Α.Γ.Ε.Β.---29.56

αγώνισμα 60 μ. ΜΙΝΙ ΠΚ (2002, 2001, 2000)
1---Καναρή ΄Ολγα---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---9.00
2---Κρεμμύδα Ευαγγελία---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---9.41
3---Μπατσούλη Φαίη---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---9.51
4---Φερφυρή Γρηγορία---Α.Κ.Ο.Λ.---9.78
5---Μανούσκου Παναγιώτα---Α.Κ.Ο.Λ.---10.10
6---Τσάφου ΄Αννα-Μαρία---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---10.33
7---Τσιάρα Αλεξάνδρα---Α.Γ.Ε.Β.---10.65
8---Ρούλια Ηλιάνα---Α.Κ.Ο.Λ.---10.76
9---Παπαδά Κων/να---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---10.96
10---Ντασιώτη Σοφία---Α.Γ.Ε.Β.---11.24

αγώνισμα 60 μ. ΜΙΝΙ ΠΠ (2002, 2001, 2000)
1---Γρηγορίου Απόστολος---Α.Κ.Ο.Λ.---9.09
2---Μπεκρής Χαράλαμπος---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---9.32
3---Τουρκοχωρίτης Ηλίας---Α.Κ.Ο.Λ.---9.56
4---Κόκκινος Λάμπρος---Α.Κ.Ο.Λ.---9.82
5---Λυμπέρης Αθανάσιος---Α.Γ.Ε.Β.---10.24
6---Τσιάρας Χρήστος---Α.Γ.Ε.Β.---10.30
7---Ραχούτης Νίκος---Α.Γ.Ε.Β.---10.40

αγώνισμα 60 μ. ΠΚ Β (1999, 1998)
1---Ροζακέα Ιλιάδα---Α.Κ.Ο.Λ.---8.96
2---Κρεμμύδα Βασιλική---Α.Γ.Ε.Β.---9.31
3---Τσώλη Θεοδώρα---Α.Γ.Ε.Β.---10.25
4---Παλαμίδα Γεωργία---Α.Κ.Ο.Λ.---10.98
5---Τόλια Κατερίνα---Α.Κ.Ο.Λ.---11.12

αγώνισμα 60 μ. ΠΠ Β (1999, 1998)
1---Κόντης Τραντάφυλλος---Α.Κ.Ο.Λ.---8.28
2---Ντασιώτης Θεοφάνης---Α.Γ.Ε.Β.---9.28
3---Καρκάνας Βασίλης---Α.Κ.Ο.Λ.---9.68

αγώνισμα μπαλάκι ΜΙΝΙ ΠΚ (2002, 2001, 2000)
1---Κολοβού Παναγιώτα---Α.Γ.Ε.Β.---19,88
2---Χατζηλάμπρου ΄Ολγα---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---17,53
3---Ντασιώτη Μαρία---Α.Γ.Ε.Β.---13,58


αγώνισμα μπαλάκι ΜΙΝΙ ΠΠ (2002, 2001, 2000)
1---Σταμέλος Ναπολέων---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---27,15
2---Παπαχαράλαμπος Σωτήρης---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---26,56

αγώνισμα μπαλάκι ΠΚ Β (1999, 1998)
1---Πιπεροπούλου Αιμιλιανή---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---30,35
2---Μποτώνη Αγγελική---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---29,33
3---Σοϊλέδη Ευαγγελία---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---24,90
4---Βασιλοπούλου Λουκία---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---22,34

αγώνισμα μπαλάκι ΠΠ Β (1999, 1998)
1---Στεφανιώτης Χρήστος---ΠΙΝΔΑΡΟΣ---37,90
2---Καρανάσος ΄Αγγελος---Α.Γ.Ε.Β.---36,20
3---Τσιώλης Φώτης---Α.Γ.Ε.Β.---35,33

ΑΓΩΝΕΣ "ΑΝΕΣΤΗ ΑΡΓΥΡΗ" ΣΤΗ ΛΙΒΑΔΕΙΑ

Στα πλαίσια της Β΄ φάσης των Διασυλλογικών Αγώνων, Ο ΑΚΟ Λιβαδειάς, διοργάνωσε Αγώνες στις κατηγορίες Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β΄ και Μίνι.


Οι Αγώνες ήταν αφιερωμένοι στην μνήμη του Ανέστη Αργύρη και διεξήχθησαν στο Δημοτικό Στάδιο της Λιβαδειάς στις 3 Απριλίου 2011. Έλαβαν μέρος οι Σύλλογοι ΑΚΟ Λιβαδειάς, ΑΓΕ Βοιωτίας και Πίνδαρος Θηβών.


Στους Αγώνες παρευρέθει το Μέλος του ΔΣ του ΣΕΓΑΣ Θεόδωρος Βόσσος, ο Αντιπρόεδρος της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας Κώστας Ευθυμιάδης, οι οποίοι έχουν στο μέσο την Πρόεδρο του ΑΚΟ Λιβαδειάς Γεωργία Θεοδώρου-Μπενέτου. (φώτο)

Δευτέρα, 4 Απριλίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στο Στάδιο του Πανελλήνιου ΓΣ στηυ Αθήνα, διεξήχθησαν οι Διασυλλογικοί Αγώνες της κατηγορίας Παίδων-Κορασίδων, μεταξύ των Συλλόγων της Αθήνας, της Βοιωτίας και της Εύβοιας.

Οι 3 καλύτεροι Σύλλογοι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, κατετάγησαν μετα τον ιστορικό Πανελλήνιο ΓΣ, με την εξής σειρά, στην μικτή βαθμολογία :

2ος ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ 133 βαθμοί
3ος ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ 116,5 βαθμοί
4ος ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 97,5 βαθμοί

Απο ατομικής πλευράς ξεπέρασαν τα όρια και προκρίθηκαν για τους Πανελλήνιους Αγώνες Παίδων-Κορασιδων, οι παρακάτω αθλητές και αθλήτριες :

ΠΑΙΔΕΣ

ΝΤΟΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΣΦΑΙΡΑ 14.41
ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 100 11.1
ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 400 50.44
ΝΤΟΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΔΙΣΚΟΣ 45.44
ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΝΕΑΠΟΛΗ ΔΙΣΚΟΣ 43.18
ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 400 ΕΜΠ 58.23
ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 200 22.78
ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 200 23.17

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ ΔΙΣΚΟΣ 33.42
ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 400 60.93
ΝΤΕΛΕΚΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 10.76
ΤΣΑΚΑΛΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 10.64
ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ ΝΕΑΠΟΛΗ ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ 3.35
ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΜΗΚΟΣ 5.34


O Ευστάθιος Nτόκος του Ευβοικού ΓΑΣ