Πέμπτη, 30 Ιουνίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ GRAND-PRIX "XΡ. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ 2011" ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΩΝ ΝΕΩΝ Α/Γ

Πανελλήνιο ρεκόρ νεανίδων στα 5.000μ σημείωσε η Αναστασία Καρακατσάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) στο 2ο φετινό ελληνικό Γκραν Πρι του ΣΕΓΑΣ που διεξήχθη στη Θήβα. Η 19χρονη αθλήτρια τερμάτισε την απόσταση σε 16.16.82 και κατέρριψε το προηγούμενο δικό της Πανελλήνιο ρεκόρ της κατηγοριας που ήταν 16.54.41 από τις 8 Μαϊου 2010 στο Ηράκλειο (στο διασυλλογικό πρωτάθλημα Κρήτης, όταν ανήκε στην ΕΑ Ρεθυμνιακού).

Σε άλλα αγωνίσματα του Γκραν Πρι, ξεχώρισαν ο Γιώργος Τσάκωνας στο μήκος με 8.03μ, η Σάββα Λίκα στον ακοντισμό με 57.75μ, η Χριστίνα Χατζή στα 400μ εμπόδια με 58.92 και ο Μηνάς Αλοζίδης στο αντίστοιχο αγώνισμα των ανδρών με 50.95, ο Γιάννης Τζόγας στα 100μ με 11.00, ο Θεόπιστος Μαυρίδης στα 110μ εμποδια με 14.13, η Χαρά Κίτσου στα 100μ εμπόδια με 14.24, ο Παναγιώτης Κουρτέσης στο ύψος με 2.11μ, η Τατιάνα Γκούσιν στο ύψος γυναικών με 1.75μ, στα 200μ η Κατερίνα Σύρου με 24.83 και ο Ευστράτιος Φραγκούλης με 21.47, ενώ η Ευαγγελία Σοφάνη κέρδισε τόσο στη σφαίρα με 14.10μ όσο και στο δίσκο με 50.73μ.

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα σκυταλοδρομιών Νέων (Ανδρών - Γυναικών) πραγματοποιήθηκε στη Θήβα παράλληλα με το Γκραν Πρι και στα 4χ100μ πρώτευσε στους Νέους άνδρες ο Κύδων Χανίων με 43.08, με 2ο τον Μεσσηνιακό (43.10) και τρίτη την Ολυμπιάδα Κομοτηνή (43.35). Στις Νέες γυναίκες πρώτος αναδείχθηκε ο ΜΕΑΣ Τρίτων με 48.36 και ακολούθησαν ο ΓΣ Κηφισιάς με 48.66 και ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης με 49.15.

Στα 4Χ400μ Νέων νικήτρια ήταν η ομάδα του Πανιωνίου με 3.20.44, έναντι 3.21.22 του ΓΣ Γλυφάδας και 3.22.82 του ΑΟ Λασιθίου. Στις Νέες πρώτευσε ο ΓΑΣ Χολαργού με 3.58.51, έναντι 4.00.93 του ΓΣ Γλυφάδας και 4.01.49 του Πανελληνίου ΓΣ.

ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑΣύνδεσμος

Τρίτη, 28 Ιουνίου 2011

ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΚΥΠΡΟΥ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ 20-21 ΙΟΥΛΙΟΥ


Στην διεθνή συνάντηση ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ-ΚΥΠΡΟΥ που θα γίνει στα Γιαννιτσά στις 20 & 21 Ιουλίου 2011 θα λάβει μέρος και ο αθλητής του ΓΣ Πινδάρου Θηβών ΒΙΚΤΩΡ
ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ 100 μέτρα.

ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΥΣΑ 13/8/2011


Στην ομάδα για το ΒΑΛΚΑΝΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ που θα γίνει στην Προύσα της Τουρκίας 13/8/ 2011 θα λάβει μέρος και ο αθλητής του ΓΣ Πίνδαρου Θηβών ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ στα 400 μέτρα.

Βαλκανικό Α/Γ-Η ομάδα για το Σλίβεν

Ανακοινώθηκε σήμερα από την ΕΠΥΑ η εθνική ομάδα στίβου ανδρών και γυναικών που θα μετάσχει στο Βαλκανικό πρωτάθλημα το οποίο θα γίνει 2-3 Ιουλίου στην πόλη Σλίβεν της Βουλγαρίας.
Η αποστολή θ΄ αναχωρήσει για τη γειτονική χώρα την Πέμπτη 30 Ιουνίου, ενώ η επιστροφή είναι προγραμματισμένη για τη Δευτέρα 4 Ιουλίου.

Η ομάδα

Ανδρες
100μ: Κώστας Κουτσουκλάκης
200μ: Μιχάλης δαρδανελιώτης
400μ: Δημήτρης Γράβαλος
800μ: Κώστας Νακόπουλος
1.500μ: Ανδρέας Δημητράκης
3.000μ: Μανώλης Μουστάκας
5.000μ: Δήμος Μαγγίνας
3.000μ στιπλ: Χριστόφορος Μερούσης
110μ εμπόδια: Κώστας Δουβαλίδης
400μ εμπόδια: Κώστας Αναστασίου
Ύψος: Κώστας Μπανιώτης
Επί κοντώ: Στέφανος Κουφίδης
Μήκος: Γιώργος Τσάκωνας
Τριπλούν: Σταύρος Γεωργίου
Σφαιροβολία: Μιχάλης Σταματόγιαννης
Δισκοβολία: Γιώργος ΤρέμοςΣφυροβολία:
Σταμάτης Παπαντωνίου
Ακοντισμός: Γερβάσιος Φιλιππίδης
4χ100μ: Θανάσης Χατζηδημητρίου, Κώστας Κουτσουκλάκης, Ιορδάνης Ρουσσάκης, Ευστράτιος Φραγκούλης
4χ400μ: Δημήτρης Γράβαλος, Μιχάλης Δαρδανελιώτης, Πέτρος Κυριακίδης, Γιάννης Ντόβολης
Εκτός συναγωνισμού:
Σφαίρα: Γιώργος Γερομαρκάκης
Ακοντισμός: Σπύρος Λεμπέσης
400μ: Πέτρος Κυριακίδης

Γυναίκες
100μ: Μαρία Γάτου
200μ: Γρηγορία Κεραμιδά
400μ: Αγνή Δερβένη
800μ: Ελενα Φιλάνδρα
1.500μ: Μαρία Πάνου
3.000: Αθηνά Κοϊνη
5.000μ: Σοφία Ρήγα
3.000μ στιπλ: Μαρία Παρδαλού
100μ εμπόδια: Χαρά Κίτσου
400μ εμπόδια: Αναστασία Παπουτσάκη
Ύψος: Πέρσα Χατζηνάκου
Επί κοντώ: Στέλα-Ηρώ Λεδάκη
Μήκος: Ευαγγελία Γαλένη
Τριπλούν: Ιωάννα Γραμματικοπούλου
Σφαιροβολία: Χρυσή Μωϋσίδου
Δισκοβολία: Χρυσούλα Αναγνωστοπούλου
Σφυροβολία: Αλεξάνδρα Παπαγεωργίου
Ακοντισμός: Σάββα Λίκα
4χ100μ: Μαρία Γάτου, Μαρία Καρασταμάτη, Γρηγορία Κεραμιδά, Μαρία Μπελιμπασάκη, Κατερίνα Καρατζά
4χ400μ: Ελενα Φιλάνδρα, Αγνή Δερβένη, Ευθυμία Γαβαλά, Μαρία Μπελιμπασάκη, Κατερίνα Καρατζά.

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΙΑ ΤΟ GRAND-RPIX "ΧΡ. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ 2011" ΣΤΗΝ ΘΗΒΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΑΝΔΡΩΝ

100 Α
ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΡΟΥΣΣΑΚΗΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΕ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ-ΕΡΜΙΟΝΙΑΣ
ΙΩΑΝΝΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΠΓΣ
ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΣΙΔΕΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΓΚΑΒΕΛΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΣΚΟΥΜΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΝΙΝΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΚΟΥΤΣΟΥΚΛΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΣΑΡΙΔΑΚΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΑΓΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΟΣΦΠ
ΤΣΟΥΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ
ΑΝΔΡΕΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΣ ΧΑΙΔΑΡΙΟΥ
ΣΦΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ
ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΜΥΘΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΑΣΤΕΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΧΛΕΜΠΑΚΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ
ΠΑΓΟΥΝΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΠΙΣΤΟΣ ΤΡΙΤΩΝ
ΤΖΟΓΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΡΙΤΩΝ

200 Α
ΚΑΛΑΜΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΑΕ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ-ΕΡΜΙΟΝΙΑΣ
ΓΟΓΟΛΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ
ΚΟΤΣΟΜΥΤΗΣ ΣΤΕΛΙΟΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΛΕΙΒΑΔΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΜΗΝΑΡΕΝΤΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΠΑΝΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΧΑΝΤΖΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΚΑΤΑΡΑΣ ΣΤΑΘΗΣ ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΠΓΣ
ΣΚΟΥΜΑΣ ΣΠΥΡΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΖΑΡΜΑΚΟΥΠΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΦΡΑΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΑΟ ΚΥΔΩΝ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΚΟΥΤΣΟΥΚΗΣ ΣΤΕΡΓΙΟΣ ΟΣΦΠ
ΓΚΑΡΕΛΑΣ ΠΛΑΤΩΝ ΕΑΡ
ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΚΑΘΑΡΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΦΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΠΑΓΟΥΝΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΣΑΣΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΣΩΤΗΡΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ

1500 Α
ΤΟΥΣΕ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΦΣΚΑ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΚΟΨΑΧΕΙΛΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
ΚΙΟΥΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
ΚΙΟΥΣΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΣ ΔΟΛΙΧΟΣ ΑΜΦ.
ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΧΑΤΖΑΚΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ
ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

110 ΕΜΠ Α
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΚΙΑΦΑΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΡΗΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΠΓΣ
ΚΛΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΑΚΑ
ΣΑΙΣΑΝΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ
ΧΡΥΣΑΕΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ
ΜΑΥΡΙΔΗΣ ΘΕΟΠΙΣΤΟΣ ΤΡΙΤΩΝ

110 ΕΜΠ Ε
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΤΣΟΥΓΙΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΡΙΖΑΙ ΤΑΟΥΛΑΝΤΗ ΑΟ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

400 ΕΜΠ Α
ΡΟΔΙΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΚΑ ΔΡΑΜΑΣ
ΚΑΠΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΝΑΤΖΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΟΣΦΠ
ΚΑΜΠΑΝΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΕΚ
ΛΥΤΤΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ

ΜΗΚΟΣ Α
ΔΙΑΜΑΝΤΑΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ
ΜΠΕΛΑΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΔΗΣ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΠΡΟΔΡΟΜΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΠΓΣ
ΚΟΝΤΙ ΕΛΝΤΙ ΠΓΣ
ΠΑΠΑΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΓΣ
ΣΕΦΕΡΙΑΔΗΣ-ΠΕΤΤΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΓΣ
ΣΥΝΤΖΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΤΣΑΚΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΟΣΦΠ
ΓΑΛΑΖΟΥΛΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΓΣ
ΓΑΛΑΚΤΙΑΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ ΕΑΡ
ΚΑΨΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΥΡΓΟΥ

ΥΨΟΣ Α
ΚΑΡΝΑΒΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ
ΤΕΣΣΑΡΟΜΑΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΕ ΝΑΟΥΣΑΣ
ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ
ΣΥΝΤΖΑΚΗΣ ΧΑΡΗΣ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΧΥΣΑ ΣΚΕΙΝΤΙ ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ
ΚΟΥΡΤΕΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΟ
ΧΥΣΙ ΝΤΟΝΑΛΝΤ ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ

ΣΦΑΙΡΑ Α
ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ
ΚΑΡΤΣΙΝΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΠΓΣ
ΑΝΥΦΑΝΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΟΣΦΠ
ΚΑΡΒΕΣΑΚΗΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ
ΤΖΩΡΤΣΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΕΘΝΙΚΟΣ
ΑΡΕΣΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΥΠΡΟΣ

ΔΙΣΚΟΣ Α
ΠΕΝΤΙΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ ΔΟΜΗ
ΤΡΕΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΟΣΦΠ
ΚΩΝΣΤΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ
ΣΑΙΒΑΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΜΠΕΛ.
ΚΩΣΤΑΚΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ ΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΜΠΕΛ.
ΣΙΑΡΑΠΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΚΟΥΜΕΡΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
ΚΟΤΡΩΤΣΙΟΣ ΚΩΝ / ΝΟΣ ΑΕ ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

100 Γ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ-ΕΜΜΑΝ. ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΖΗΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΤΣΟΛΑΝΙΔΗ ΟΛΓΑ ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ
ΘΕΟΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΕΚ
ΠΟΛΟΖΟΚ ΙΟΥΛΙΑ ΤΡΙΤΩΝ
ΚΙΛΙΚΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΤΡΙΤΩΝ
ΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑ ΗΡΑΚΛΗΣ

200 Γ
ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΚΕΡΑΜΙΔΑ ΓΡΗΓΟΡΙΑ-ΕΜΜΑΝ. ΜΕΑΣ ΤΡΙΤΩΝ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΣΥΡΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΤΣΑΓΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΣΤΟΥΠΕΛ ΛΙΝΤΙΑ ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΖΗΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΣΥΜΕΩΝΙΔΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ
ΘΕΟΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΕΚ
ΚΙΛΙΚΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ ΤΡΙΤΩΝ
ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΤΡΙΡΩΝ
ΜΑΡΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

800 Γ
ΛΥΜΠΟΥΣΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΠΙΤΟΥΛΗ ΣΟΦΙΑ ΣΑΚΑ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΛΕΝΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΛΙΒΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΛΑΜΙΑΣ
ΤΣΙΟΜΠΗΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

5000 Γ
ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ ΓΕ ΑΓΡΙΝΙΟΥ
ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ
ΚΟΙΝΗ ΑΘΗΝΑ ΕΑ ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΟΣ
ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΕΜ ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ
ΜΠΕΡΔΟΥΣΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΣ ΑΡΚΑΔΙΑΣ
ΚΟΡΟΖΗ ΑΝΤΩΝΙΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

100 ΕΜΠ Γ
ΒΟΥΤΣΙΝΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ ΑΓΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΟΙΟΝ
ΦΡΑΝΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΚΙΤΣΙΟΥ ΧΑΡΙΣ ΑΕΚ
ΓΙΟΥΡΓΟΥΣΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΘΕΟΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΑΕΚ

400 ΕΜΠ Γ
ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ
ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΓΟΥΠΟΥ ΤΑΝΙΑ ΑΓΣ ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ
ΜΙΧΑΛΑΚΗ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΠΕΨΑΣ ΡΙΒΑ ΣΑΜΟΥ
ΦΡΑΝΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΤΙΣΕΝΚΟ ΝΤΑΡΙΑ ΓΣ ΛΑΓΚΑΔΑ
ΠΕΠΠΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ

ΜΗΚΟΣ Γ
ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΑ ΓΕ ΠΟΡΟΥ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΓΚΑΡΝΕΤΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΓΣ
ΠΙΛΑΛΑ ΑΛΙΚΗ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΒΕΡΓΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΣ ΒΟΛΟΥ
ΓΡΑΒΑΛΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΝΑ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (6.08)

ΤΡΙΠΛΟΥΝ Γ
ΣΤΑΜΑΤΕΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΛΕΝΑ ΓΕ ΠΟΡΟΥ ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΣ
ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ
ΣΕΦΕΡΙΑΔΗ-ΠΕΤΤΑ ΚΙΚΙΛΙΑ ΠΓΣ
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΠΓΣ
ΠΙΛΑΛΑ ΑΛΙΚΗ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΚΟΥΚΟΥΜΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΛΦΕΙΟΣ ΕΠΙΤΑΛΙΟΥ

ΥΨΟΣ Γ
ΒΛΑΧΟΥ ΜΥΡΣΙΝΗ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΚΟΤΣΩΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ
ΤΣΑΧΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

ΣΦΑΙΡΑ Γ
ΜΩΥΣΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗ ΠΑΟ
ΜΠΟΛΣΑΚΟΒΑΙΤΕ ΡΕΝΑΤΑ ΟΣΦΠ
ΣΕΛΑΛΜΑΖΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΑΠΠΑ ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ ΓΣ ΕΛ. ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ
ΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΕΘΝΙΚΟΣ

ΔΙΣΚΟΣ Γ
ΨΑΡΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΣ ΓΣ
ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΙΟΛΟΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ
ΚΟΜΟΤΟΓΛΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ ΠΑΟ
ΖΩΓΑΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΡΟΥΠΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ
ΑΝΟΥΣΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΕΘΝΙΚΟΣ

ΑΚΟΝΤΙΟ Γ
ΣΑΒΒΑ ΛΙΚΑ ΠΓΣ
ΑΝΘΡΩΠΑΚΗ ΘΕΑΝΩ ΓΣ ΣΕΡΡΕΣ
ΠΑΝΙΔΗ ΙΟΛΗ ΑΕΚ

300 ΠΚΑ
ΓΚΡΙΤΖΑΛΗ ΜΑΡΙΑ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΔΟΥΤΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΣΑΠΚ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΒΡΑΙΜΑΚΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΔΟΞΑΚΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΠΛΕΙΩΝΗ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ
ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ
ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ

Δευτέρα, 27 Ιουνίου 2011

ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Το πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων-Νεανίδων θα διεξαχθεί στις 9 και 10 Ιουλίου στη Λάρισα και το πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α΄ στα Τρίκαλα στις 16-17 Ιουλίου.

Για την διευκόλυνση των Συλλόγων που πρόκειται να μετακινηθούν στις πόλεις της Θεσσαλίας οι διοργανωτές εξασφάλισαν ξενοδοχεία στη περιοχή με συμφέρουσες και εγγυημένες κατώτερες τιμές.

Ο σχετικός κατάλογος των ξενοδοχείων, με την επωνυμία, τη κατηγορία, τις τιμές, τηλέφωνα, φαξ, email και άλλες πληροφορίες δημοσιεύονται ΕΔΩ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ Α-Γ

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2011
3 ος ΟΜΙΛΟΣ (Αθηνα - Εύβοια - Βοιωτία)
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 24-25 Ιουνίου 2011
ΤΟΠΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ : Στάδιο ΟΑΚΑ - Βοηθητικά Κ1 - Κ2.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΔΡΟΜΟΙ ΕΔΩ
ΡΙΨΕΙΣ-ΑΛΜΑΤΑ ΕΔΩ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ GRAND PRIX ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ 2011

Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δυτικής Μακεδονίας και ο Δήμος Ορεστίδος σε συνεργασία με τον ΣΕΓΑΣ προκηρύσσουν τους αγώνες στίβου με την επωνυμία «GRAND PRIX ΑΡΓΟΥΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟΥ 2011», οι οποίοι θα διεξαχθούν σύμφωνα με τους παρακάτω όρους:
1. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ: Τετάρτη 6 Ιουλίου 2011
2. ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ: Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Άργους Ορεστικού
3. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: ΕΛΛΗΝΙΚΟ GRAND PRIX 2011 (κυκλικοί αγώνες με ατομική βαθμολογία)


ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΔΩ

Παρασκευή, 24 Ιουνίου 2011

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄

Στο Δημοτικό στάδιο των Τρικάλων θα διεξαχθεί το πανελλήνιο πρωτάθλημα παμπαίδων και παγκορασίδων το Σαββατοκύριακο 16-17 Ιουλίου.
Τα αγωνίσματα στα οποία αγωνίζονται οι αθλητές και αθλήτριες αυτής της κατηγορίας, πληροφορίες για τα όργανα ρίψεων, αποστάσεις και ύψος εμποδίων, διαδοχικά ύψη, όρια πρόκρισης, βαθμολογίες, ο τρόπος διεξαγωγής των αγωνισμάτων αλλά και το ωρολόγιο πρόγραμμα καθώς και άλλες χρήσιμες πληροφορίες αναφέρονται στην προκήρυξη που δημιεύεται στην ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας και την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ.

Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2011

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Απο τον ΣΕΓΑΣ ανακοινώθηκε η αναλυτική βαθμολογία των Συλλόγων που έλαβαν μέρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων που διεξήχθη στις 18/19-6-2011 στις Σέρρες.

Στους Παίδες την καλύτερη εμφάνιση πραγματοποίησε ο ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ που κατέλαβε την 7 η θέση με 45 βαθμούς ανάμεσα σε 114 Συλλόγους που βαθμολογήθηκαν.

Στις Κορασίδες πρωταγωνιστής απο την ΕΑΣ Βοιωτιάς-Εύβοιας, ήταν ο ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ που κατετάγει 12 ος με 37 βαθμούς ανάμεσα σε 111 Συλλόγους που βαθμολογήθηκαν.

Τρίτη, 21 Ιουνίου 2011

ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟΥ ΡΕΚΟΡ ΤΩΝ 400 Μ. ΠΑΙΔΩΝ

Τα τελευταία 20 χρόνια 3 αθλητές έχουν πρωταγωνιστήσει στην διαμόρφωση του ρεκόρ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, στα 400μ της κατηγορίας Παίδων.






Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΜΙΧΟΥΣΗΣ του Ευβοικού στις 11-7-1992, στο Καυτατζόγλειο Στάδιο της Θεσσαλονίκης, κατα την διάρκεια των Πανελληνίων Αγώνων Παίδων, πέτυχε επίδοση 50.23 και κατέλαβε την 2η θέση. Η επίδοση του αυτή εξακολουθεί και είναι ακόμη Πανευβοικό ρεκόρ.



Ο ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΑΚΗΣ της ΑΓΕ Βοιωτίας στις 10-7-2004 , στους Πανελλήνιους Αγώνες Παίδων στα Ιωάννινα, κατέλαβε την 2η θέση με χρόνο 49.82 .



Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΦΡΑΓΚΟΣ του Πίνδαρου Θηβών στις 21-5-2011 , στο Στάδιο της Παλλήνης κατα την διάρκεια των Αγώνων "Αμεινίας ο Παλληνεύς" κατέλαβε την 1η θέση με 49.78

Στις 18-6-2011 Ο ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΦΡΑΓΚΟΣ κατα την διάρκεια των Πανελληνίων Αγώνων Παίδων , στις Σέρρες , κατέλαβε την 1η θέση συντρίβοντας το δικό του ρεκόρ με 48.83 .

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στους Πανελλήνιους Αγώνες Παίδων-Κορασίδων που διεξήχθησαν δτις Σέρρες στις 18/19-6-2011 , οι αθλητές και αθλήτριες των Συλλόγων της ΕΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, που αγωνίσθηκαν στην 12 αδα των τελικών πέτυχαν τα παρακάτω αποτελέσματα :

400 ΠΑΙΔΩΝ 1ος ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 48.83
200 ΠΑΙΔΩΝ 2ος ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 22.55
200 ΠΑΙΔΩΝ 3ος ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 22.57
100 ΠΑΙΔΩΝ 3ος ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 11.10
200 ΠΑΙΔΩΝ 5ος ΜΟΥΝΤΡΙΧΑΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 23.03
800 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 5η ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΕΛΕΝΗ ΝΕΑΠΟΛΗ 2.21.38
400 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 6η ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 60.13
800 ΠΑΙΔΩΝ 7ος ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 2.01.37
ΚΟΝΤΩ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 7η ΠΑΝΑΓΙΟΥΤΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 3.30
ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 8η ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 33.24
ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 8ος ΝΤΟΚΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 43.62
ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΑΙΔΩΝ 8ος ΞΥΔΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΕΒ 48.44
4Χ400 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 9η ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΟΣ 4.12.58
400 ΕΜΠ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 10η ΠΕΠΠΕ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 71.17
ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 11η ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 5.03
ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 12ος ΤΑΨΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 1.80

Δευτέρα, 20 Ιουνίου 2011

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας Παίδων-Κορασίδων, που διεξήχθη στις 18-19 Ιουνίου 2011 στις Σέρρες, πρωταγωνίσθησαν 2 αθλητές του Πίνδαρου Θηβών.

Συγκεκριμένα, ο Τάσος Φράγκος ήταν χρυσός νικητής στα 400μ με 48.83, που είναι νέο ρεκορ της ΕΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας στην κατηγορία Παίδων (το παλαιο κατείχε με 49.78 ο ίδιος αθλητής απο τις 21-5-2011). Ακόμη ο Φράγκος στα 200μ κατέλαβε την 2η θέση με 22.55 .

Τέλος ο Βίκτωρ Κρεμμύδας κατέκτησε 2 χάλκινα μετάλλια στα 100μ με 11.10 και στα 200μ με 22.57 .

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΚΥΠΕΛΟ ΟΜΑΔΩΝ

Στη Σμύρνη, διεξήχθη το διήμερο 18-19 Ιουνίου 2011, το Ευρωπαικό Κύπελο Ομάδων, της Α΄ Κατηγορίας, στο οποίο συμμετείχε μαζί με άλλες 11 Ομάδες και η Ελληνική Ομάδα του Στίβου των Ανδρών και Γυναικών.



Η Εθνική Ομάδα, κατέλαβε την 2η θέση στη γενική μικτή κατηγορία, και έτσι το 2013 θα αγωνισθούν στην super κατηγορία, ανάμεσα στις 12 καλύτερες Ομάδες της Ευρώπης.




Μεταξύ αυτών που βοήθησαν στην άνοδο της Ελλάδας, ήταν και ο αθλητής του Ευβοικού Σταυρος Γεωργίου, ο οποίοςκατέλαβε την 2η θέση στο Τριπλούν με 16,02 μ.








Απο το 1997 μέχρι σήμερα που ο Γεωργίου έχει λάβει μέρος μετα χρώματα της Ελλάδος, στις κατηγορίες Παίδων, Εφήβων, Νέων και Ανδρών, αυτή ήταν η μεγαλύτερη του διάκριση σε Διεθνές επίδεδο.






Στην κατηγορία των Γυναικών αγωνίσθηκε και η Κατερίνα Σύρου του Ερμή Σχηματαρίου η οποία κατέλαβε την 7η θέση στην σκυταλοδρομία 4Χ400 με χρόνο 3.37.98





Πέμπτη, 16 Ιουνίου 2011

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2011
3 ος ΟΜΙΛΟΣ (Αθηνα - Εύβοια - Βοιωτία)
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : 24-25 Ιουνίου 2011
ΤΟΠΟΣ ΤΕΛΕΣΗΣ : Στάδιο ΟΑΚΑ - Βοηθητικά Κ1 - Κ2.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

ΜΠΙΖΑΝΕΙΑ (Καλλιθέα 11-6-11 οι 3 πρωτοι-ες)

Απο τους 3 πρώτους-ες των αποτελεσμάτων των Μπιζανείων που διεξήχθησαν στις 11 Ιουνίου 2011 στην Καλλιθέα, οι αθλητές-τριες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας πέτυχαν τις παρακάτω επιδόσεις :

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΠΑ 1. ΞΥΔΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΕΒ 51.56
ΜΗΚΟΣ ΠΚΒ 1. ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ ΑΓΕΒ 5,25
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΠΑ 2. ΞΥΔΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΓΕΒ 11,78
100 ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2. ΦΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΝΕΑΠΟΛΗ 15.88
ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΚΒ 2. ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΦΠΣΧ 9,87
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ 3. ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΓΕΒ 45,20
ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΚΑ 3. ΔΕΔΕ ΑΣΠΑΣΙΑ ΑΓΕΒ 23.57

ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΟΜΑΔΩΝ

Η Επιτροπή Υψηλού Αθλητισμού του ΣΕΓΑΣ ανακοίνωσε την Εθνική Ομάδα Ανδρών και Γυναικών Στίβου, οι οποία θα λάβει μέρος το Σαββατοκύριακο 18-19 Ιουνίου 2011 στους Αγώνες της Α΄ κατηγορίας του Ευρωπαικού Πρωταθλήματος Ομάδων, που θα διεξαχθούν στην Σμύρνη της Τουρκίας.

Μεταξύ αυτών που θα φορέσουν την φανέλα με το Ελληνικό Εθνόσημο συμπεριλαμβάνονται ο Σταύρος Γεωργίου του Ευβοικού ο οποίος θα αγωνισθεί στο Τριπλούν, καθώς και η Αικατερίνη Σύρου του Ερμή Σχηματαρίου στην σκυταλοδρομία 4Χ400.

Τρίτη, 14 Ιουνίου 2011

ΒΑΛΚΑΝΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΔΡΟΜΟΥ ΣΕ ΒΟΥΝΟ



Την πρώτη επίσημη παρουσία σε βαλκανικό πρωτάθλημα δρόμου σε βουνό είχε η χώρα μας μέσω της διαδικασίας πρόκρισης του 1ου Πανελληνίου πρωταθλήματος που διοργάνωσε ο ΣΕΓΑΣ την προηγούμενη εβδομάδα στην Πάρνηθα.



Το εφετινό βαλκανικό πραγματοποιήθηκε στην πόλη Ντιμίτρογκραντ της Σερβίας στις 12-6-2011 με τη συμμετοχή 8 χωρών της χερσονήσου του Αίμου και συμμετείχαν από ελληνικής πλευράς ο Γιώργος Διαλεκτός (ΑΓΕ Βοιωτίας) στους άνδρες και η Ντενίζ Δημάκη (ΓΑΣ Ιλισός) στις γυναίκες.



Ο Διαλεκτός στα 12.000μ τερμάτισε 13ος σε 52.56.4 πραγματοποιώντας καλή εμφάνιση, αν και ο αθλητής μας είναι άπειρος σε αυτές τις διοργανώσεις στις οποίες η διαδρομή έχει μια υψομετρική διαφορά.

Παρασκευή, 10 Ιουνίου 2011

ΕΠΩΝΥΜΟΙ ΑΓΩΝΕΣ

Σε διάφορους Επώνυμους Αγώνες που διεξήχθησαν στην Ελλάδα, έλαβαν μέρος και αθλητές-τριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, οι οποίοι πέτυχαν τα παρακάτω αποτελέσματα :

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ - ΕΔΕΣΣΑ - 25 Μαίου
ΔΙΣΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 9. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 32,79

ΙΩΝΙΚΑ - Ν. ΙΩΝΙΑ - 28 Μαίου
100 ΑΝΔΡΩΝ ΜΥΘΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΚΟΛ 11.57
100 ΠΑΙΔΩΝ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 11.75
100 ΠΑΙΔΩΝ ΦΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 12.08
100 ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΕΝΤΙ ΝΙΚΟΛΑΚΗ ΤΡΙΤΩΝ 12.32
400 ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΘΑΡΙΟΣ ΛΟΥΚΑΣ ΑΚΟΛ 51.64
100 ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΑΣΤΕΡΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 17.41
400 ΕΜΠ. ΑΝΔΡΩΝ ΚΑΠΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΕΡΜΗΣ 59.55
800 ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΥΤΣΟΔΗΜΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 2.09.15
100 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΣΑΓΑΝΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΡΜΗΣ 13.39
400 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΥΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΡΜΗΣ 56.09
400 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΕΡΜΗΣ 57.82
400 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΕΡΜΗΣ 58.37
400 ΕΜΠ. ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΕΡΜΗΣ 61.16
ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΡΟΥΠΑΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 29.32
ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΖΩΓΑΝΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 27.28
80 ΠΠΑ ΤΖΑΒΕΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΡΜΗΣ 10.49
150 ΠΠΑ ΚΟΛΟΜΤΣΑΣ ΛΟΥΚΑΣ ΑΚΟΛ 18.38
300 ΠΚΑ ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 45.02
300 ΠΚΑ ΣΤΕΦΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΜΙΚΕΛΙΝΑ ΕΡΜΗΣ 46.53
300 ΠΚΑ ΛΑΖΑΡΙΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 49.09
600 ΠΠΑ ΜΙΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΚΟΛ 1.29.17
600 ΠΠΑ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 1.45.66
ΜΗΚΟΣ ΠΚΑ ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 5,40
ΜΗΚΟΣ ΠΚΑ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑΝΘΗ ΕΡΜΗΣ 5,09
ΜΗΚΟΣ ΠΚΑ ΜΠΙΛΙΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 4,82
ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΑ ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΝΑ ΦΠΣΧ 10,09
60 ΠΠΒ ΝΤΕΜΑ ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΤΡΙΤΩΝ 8,85
ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΒ ΣΑΝΤΙΚΑΙ ΝΤΙΜΙΤΡΗ ΤΡΙΤΩΝ 9,28

ΓΚΑΛΑ ΦΙΛΟΘΕΗΣ - 1 Ιουνίου
ΥΨΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 3. ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ ΑΓΕΒ 1,54
ΥΨΟΣ ΝΕΑΝΙΔΩΝ 6. ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 1,50

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΑΛΛΟΣ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ - 4 Ιουνίου
ΥΨΟΣ ΠΚΑ ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 1,50
ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΝΑΣΟΥΛΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 1,50
ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΚΟΚΚΑΛΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΑΝΕΥΒΟΙΚΟΣ 5,88

ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ - 8 Ιουνίου
200 ΠΑΙΔΩΝ 2. ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 23.99
200 ΑΝΔΡΩΝ 8. ΤΖΕΛΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 24.19
200 ΑΝΔΡΩΝ 14. ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 25.78
300 ΠΚΑ 5. ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 45.94
400 ΑΝΔΡΩΝ 5. ΣΑΣΛΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 51.74
400 ΑΝΔΡΩΝ 19. ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΝΕΑΠΟΛΗ 57.64
600 ΠΠΑ 8. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 1.46.56

Τετάρτη, 8 Ιουνίου 2011

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ ΣΤΙΒΟΥ "Δ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ"

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Ε/Ν , ΠΠΑ/ΠΚΑ & 10.000Μ

Στα βοηθητικά στάδια (Κ1 και Κ2) θα διεξαχθεί στις 2 και 3 Ιουλίου το πανελλήνιο πρωτάθλημα συνθέτων εφήβων (δέκαθλο), νεανίδων (έπταθλο), παμπαίδων Α΄(έξαθλο), παγκορασίδων Α’ (πένταθλο) και 10.000μ εφήβων.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

Δευτέρα, 6 Ιουνίου 2011

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ Δ. ΒΡΑΙΜΑΚΗ

Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά, ο ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος, διοργάνωσε με επιτυχία στο Δημοτικό Στάδιο Χαλκίδος στις 5 Ιουνίου 2011, Αγώνες Στίβου στην μνήμη του Δ. Βραιμάκη.

Στους Αγώνες παρευρέθηκαν η βουλευτής Εύβοιας του ΠΑΣΟΚ Κατερίνα Περλεπέ και ο Α΄ Ειδικός Γραμματέας του ΣΕΓΑΣ Κώστας Ευθυμιάδης, ο οποίος βραβεύθηκε απο τον Πρόεδρο του ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος Χαράλαμπο Βραιμάκη, για την επι 40 χρόνια προσφορά του στον Ευβοικό Στίβο.


Συνολικά έλαβαν μέρος 216 αθλητές και αθλήτριες απο δεκάδες Συλλόγους της Ελλάδος.

Οι πρώτοι νικητές-τριες ανα αγώνισμα και κατηγορία ήταν οι παρακάτω :

100 ΑΝΔΡΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΒΟΓΙΑΤΖΑΚΗΣ ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 10.89
200 ΑΝΔΡΩΝ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ 21.74
400 ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ 49.46
800 ΑΝΔΡΩΝ ΑΝΔΡΕΑΣ ΖΥΦΗ ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 1.57.12
3.000 ΑΝΔΡΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΔΡΟΣΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 8.44.29
400 ΕΜΠ ΠΑΙΔΩΝ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 55.62
400 ΕΜΠ ΑΝΔΡΩΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΠΕΛΟΣ ΕΡΜΗΣ 58.05
ΥΨΟΣ ΑΝΔΡΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΑΨΗΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 1,80
ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΑ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΤΟΓΚΟΣ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 16,00
ΔΙΣΚΟΣ ΠΠΑ ΤΡΥΦΩΝΑΣ ΤΟΓΚΟΣ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 52,16
ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΝΤΟΚΟΣ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 48,58
ΔΙΣΚΟΣ ΕΦΗΒΩΝ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΡΕΑΣΙΔΗΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 40,73
ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΠΑ ΦΩΤΙΟΣ ΠΑΥΛΙΩΤΗΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 46,35
ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΑΙΔΩΝ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΞΥΔΩΝΑΣ ΑΓΕΒ 49,62
ΣΦΥΡΑ ΠΑΙΔΩΝ ΣΥΜΕΩΝ ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ 51,50
100 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 12.60
150 ΠΚΑ ΣΟΦΙΑ ΣΙΔΕΡΗ ΠΙΝΔΑΡΟΣ 20.27
200 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΖΑΦΕΙΡΙΑ ΚΑΡΥΤΙΝΟΥ ΟΦΚΑ ΟΔΥΣΣΕΑΣ 26.45
400 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΘΕΟΚΑ ΑΕΚ 55.84
600 ΠΚΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 1.39.20
800 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΕΛΕΝΗ ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 2.21.73
100 ΕΜΠ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΒΑΡΒΑΡΑ ΒΟΥΤΣΙΝΟΥ ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 15.90
100 ΕΜΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΘΕΟΚΑ ΑΕΚ 14.39
300 ΕΜΠ ΠΚΑ ΣΟΦΙΑ ΚΩΣΤΑΡΑ ΑΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 49.35
400 ΕΜΠ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΘΕΟΔΟΣΙΑ ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΡΜΗΣ 60.40
ΜΗΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗ ΕΥΒΟΙΚΟΣ 5,39
ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΟΦΙΑ ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΕΡΜΗΣ 12,20
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΣΕΡΑΦΙΝΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 3,20
ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ ΜΠΑΣΙΝΑ ΑΜΕΙΝΙΑΣ Ο ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ 10,90
ΔΙΣΚΟΣ ΠΚΑ ΝΕΚΤΑΡΙΑ ΒΟΙΛΑΚΗ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 35,44
ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΚΑΒΑ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 30,03
ΣΦΥΡΑ ΠΚΑ ΙΩΑΝΝΑ ΒΟΙΚΟΛΑΡΗ ΑΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ 47,57

ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΕΙΑ

Στην Καλαμάτα διεξήχθη στις 4-6-2011 το Διεθνές Μήτιγκ "Παπαφλέσσεια" στο οποίο διακρίθηκαν και 3 αθλητές-τριες των Συλλόγων της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας.



Στο Τριπλούν Ανδρών πρώτευσε ο Σταύρος Γεωργίου του Ευβοικού με άλμα 15,86 μ. σε έναν αγώνα που ήταν κριτήριο για την συγκρότηση της Εθνικής Ομάδας, που θα λάβει μέρος στο Ευρωπαικό Πρωτάθλημα Ομάδων στην Σμύρνη στις 18-19 Ιουνίου.


Στον Ακοντισμό ο Σπύρος Λεμπέσης της ΑΓΕ Βοιωτίας, ήταν δεύτερος με βολή 81,12 μ. που του δίνει το εισητήριο για να αγωνισθεί στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο τέλος του Καλοκαιριού στην Ν. Κορέα.


Τέλος η Κατερίνα Σύρου, του Ερμή Σχηματαρίου τερμάτισε δεύτερη στα 400 μ. με χρόνο 55.44 .

Παρασκευή, 3 Ιουνίου 2011

Στα Τρίκαλα το Πανελλήνιο ΠΠ/ΠΚ Α. Ξενοδοχεία διαμονής

Στην ημερομηνία που είχε οριστεί, 16-17 Ιουλίου, θα γίνει το φετινό Πανελλήνιο Πρωτάθλημα παμπαίδων και παγκορασίδων Α μετά τις εγγυήσεις και την υποστήριξη των διοργανωτών και όπως αποφάσισε το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ στη συνεδρίαση της Τρίτης.

Για την διευκόλυνση των Συλλόγων που πρόκειται να μετακινηθούν στα Τρίκαλα, οι διοργανωτές εξασφάλισαν 31 Ξενοδοχεία στη περιοχή με συμφέρουσες και εγγυημένες κατώτερες τιμές.

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΛΙΣΤΑ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΩΝ ΕΔΩ

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ "ΜΠΙΖΑΝΕΙΑ 2011"

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ : ΣΑΒΒΑΤΟ 11 ΙΟΥΝΙΟΥ 2011
ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ : ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ "ΓΡ. ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ"

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΣΕ ΜΟΡΦΗ PDF ΕΔΩ

Τετάρτη, 1 Ιουνίου 2011

ΟΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΣΚΥΤΑΛΟΔΡΟΜΙΩΝ ΝΕΩΝ ΣΤΗΝ ΘΗΒΑ

Το Διοικητικό Συμβούλιο του ΣΕΓΑΣ, στην συνεδρίαση του, στις 31-5-2011, απεφάσισε την διεξαγωγή του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος των Σκυταλοδρομιών Νέων (4χ100 και 4χ400), στην Θήβα, την Τετάρτη 29-6-2011, μαζί με τα αγωνίσματα του Ελληνικού Grand-Prix.