Δευτέρα, 30 Απριλίου 2012

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΕΔΩ

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΤΙΣ ΡΙΨΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΜΑΤΑ ΕΔΩ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΠ-ΠΚ Α

ΘΕΣΗ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ                        ΠΠΑ         ΠΚΑ         ΣΥΝ. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1          ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ                   128              51                      179
2          ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ                      33               65                        98
3          ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                   50               44                        94
4          ΑΕ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ                 54               40                        94
5          ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝΙΑΣ      30               25                        55
6          ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ                  28               26                        54
7          ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ       6               44,5                      50,5
8          ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚ.     22               28                        50
9          ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ              12              25,5                      37,5
10        ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ                      9              17                         26
11       ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ       12               11                         23
12      ΑΟ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΚΗΦ.      1                22                          23
13       ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ.                0               23                          23
14       ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ                 17               4                           21
15       ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ                15               3                          18
16       ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚ.               5               9                          14
17       ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ                  6                6                          12
18       ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ         6                3                            9
19       ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ                        0               3                             3
20       ΓΑΣ ΩΡΩΠΙΩΝ                      1               2                             3
21       ΑΟ ΒΑΡΗΣ                             3               0                             3
22       ΑΣΟΧ ΦΟΙΒΟΣ                      2               0                             2
23       ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ                  1              0                             1
24       ΑΣ ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ                   1              0                             1

             ΣΥΝΟΛΟ                            442         450                         892 

Κυριακή, 29 Απριλίου 2012

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ-ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄


Στο Δημοτικό Στάδιο Σχηματαρίου, διεξήχθη στις 28-4-2012, το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α΄, στο οποίο έλαβαν μέρος Σύλλογοι των ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Αττικής και Βοιωτίας-Εύβοιας.
Οι 3 πρώτοι νικητές-τριες κατά κατηγορία και αγώνισμα (που βαθμολογήθηκαν) ήταν οι παρακάτω :

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄

80 Μ.
ΜΙΚΕΛΗΣ                               ΦΙΛΙΠΠΟΣ                  ΣΑΚΑ                         9.45
ΜΠΑΡΔΗΣ                             ΔΗΜΗΤΡΗΣ              ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 9.64
ΤΣΑΓΚΡΙΔΗΣ                        ΠΕΡΙΚΛΗΣ                ΣΑΚΑ                         9.78

150 Μ.
ΚΑΡΟΥΖΟΣ                           ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ             ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 17.02
ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ                   ΦΙΛΙΠΠΟΣ                  ΣΑΚΑ                         17.30
ΛΑΛΛΟΣ                                ΙΩΑΝΝΗΣ                   ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝ.    17.34

300 Μ.
ΕΜΠΕΟΓΛΟΥ                       ΝΙΚΟΛΑΟΣ                ΣΑΚΑ                         37.21
ΖΟΥΛΗΣ                                 ΜΑΝΩΛΗΣ                ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ    37.43
ΜΠΟΥΝΑΤΣΟΣ                     ΝΙΚΟΛΑΟΣ                ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         39.41

600 Μ.
ΤΖΩΓΑΣ                                 ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ            ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         1.30.73
ΔΗΜΗΤΡΟΣ                          ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ             ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         1.31.97
ΚΑΛΛΙΕΡΟΣ                         ΝΙΚΟΛΑΟΣ                ΣΑΚΑ                         1.43.02

1.000 Μ.
ΜΑΡΑΝΟΣ                            ΘΕΟΔΩΡΟΣ             ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ     2.51.49
ΣΚΑΡΠΑΣ                             ΚΥΡΙΑΚΟΣ                 ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ      2.53.94
ΚΟΝΤΟΜΙΧΑΛΟΣ                 ΔΗΜΗΤΡΗΣ              ΣΑΚΑ                         2.54.31

3.000 Μ.
ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ                  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ         ΣΑΚΑ                         9.54.03
ΣΤΕΦΑΝΙΩΤΗΣ                     ΧΡΗΣΤΟΣ                  ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          11.25.17

100 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΑΞΑΡΛΗΣ                             ΜΙΧΑΛΗΣ                   ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝ.   14.21
ΚΥΡΙΑΚΟΥΔΗΣ                     ΔΗΜΗΤΡΗΣ              ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝ.   14.32
ΑΝΑΓΝΩΣΤΑΚΗΣ                ΓΕΩΡΓΙΟΣ                 ΣΑΚΑ                         14.70

300 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΒΟΥΤΣΑΔΑΚΗΣ                   ΝΙΚΟΛΑΟΣ                ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦ.       44.18
ΚΡΗΤΙΚΟΣ                             ΒΥΡΩΝ                       ΣΑΚΑ                         44.93
ΖΟΥΛΗΣ                                 ΡΑΦΑΗΛ                    ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ    45.07

4Χ80 Μ.
ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ     37.92
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ             38.52
ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ                      38.59

4Χ300 Μ.
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                     2.37.00
ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ                      2.37.06
ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ     2.52.56

ΜΗΚΟΣ
ΜΙΚΕΛΗΣ                               ΦΙΛΙΠΠΟΣ                  ΣΑΚΑ                         6.56
ΓΟΝΤΙΚΑΣ                             ΙΩΑΝΝΗΣ                   ΣΑΚΑ                         6.23
ΡΑΧΟΥΤΗΣ                           ΛΑΜΠΡΟΣ                ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.        5.83

ΤΡΙΠΛΟΥΝ
ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΣ              ΝΙΚΟΛΑΟΣ                ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.        12.54
ΓΡΗΓΟΡΟΠΟΥΛΟΣ             ΚΩΝ/ΝΟΣ                  ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 11.64

ΥΨΟΣ
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ               ΠΑΡΗΣ                       ΣΑΚΑ                         1.86
ΑΛΕΞΙΑΔΗΣ                          ΘΕΟΔΩΡΟΣ             ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.76
ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ                     ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ        ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         1.60

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ               ΧΡΗΣΤΟΣ                  ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ.    3.30
ΤΖΕΣ                                      ΠΕΤΡΟΣ                    ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         3.00

ΣΦΑΙΡΑ
ΤΡΙΓΩΝΗΣ                             ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ         ΕΥΒΟΙΚΟΣ                14.11
ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ                          ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ           ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ.    13.80
ΤΣΙΩΛΗΣ                                ΦΩΤΙΟΣ                      ΑΓΕΒΟΙΩΤΙΑΣ           12.30

ΔΙΣΚΟΣ
ΣΕΙΤΑΝΙΔΗΣ                          ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ           ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ.    47.72
ΤΡΙΓΩΝΗΣ                             ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ         ΕΥΒΟΙΚΟΣ                46.90
ΤΣΙΩΛΗΣ                                ΦΩΤΙΟΣ                      ΑΓΕΒΟΙΩΤΙΑΣ           39.00

ΑΚΟΝΤΙΟ
ΠΕΡΙΣΤΕΡΗΣ                        ΑΡΗΣ                         ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝ.   38.95

ΣΦΥΡΑ
ΜΠΙΝΙΑΚΟΥ                           ΚΡΙΣΤΙΑΝ                   ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 34.28

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

80 Μ.
ΞΥΔΩΝΑ                                ΝΙΚΗ                           ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ          10.51
ΤΣΟΚΑΝΗ                             ΕΥΜΟΡΦΙΑ                ΕΥΒΟΙΚΟΣ                10.68
ΑΝΔΡΙΤΣΟΥ                          ΕΥΦΡΑΙΜΙΑ               ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.        10.73

150 Μ.
ΔΙΓΓΕΛΙΔΗ                            ΘΕΟΔΩΡΑ                ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         19.57
ΜΑΝΔΙΝΟΥ                            ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ.         20.30
ΚΑΡΕΛΙΩΤΗ                          ΙΩΑΝΝΑ                     ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝ.   20.39

300 Μ.
ΣΙΔΕΡΗ                                  ΣΟΦΙΑ                        ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          43.68 
ΣΤΟΥΚΙΔΗ                             ΜΥΡΤΑ                       ΣΑΚΑ                         45.27
ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ                        ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ             ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         45.92

600 Μ.
ΚΑΝΔΗΛΩΡΟΥ                     ΔΑΝΑΗ                      ΣΑΚΑ                         1.43.83
ΚΟΥΤΛΗ                                ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ             ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.        1.44.79
ΜΠΟΥΤΡΟΥ                           ΜΑΡΙΑ                        ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ.    1.45.59

1.000 Μ.
ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗ                   ΙΩΑΝΝΑ                     ΣΑΚΑ                         3.11.48
ΤΖΑΒΕΛΑ                              ΙΩΑΝΝΑ                     ΕΡΜΗΣ                      3.12.32
ΜΙΧΑΗΛΟΒΙΤΣ                      ΒΑΣΙΛΙΚΗ                  ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         3.12.43

2.000 Μ.
ΜΠΟΥΝΤΟΥΛΗ                     ΙΩΑΝΝΑ                     ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          8.44.2

80 Μ. ΕΜΠΟΔΙΑ
ΣΓΟΥΜΠΟΠΟΥΛΟΥ ΑΜΑΛΙΑ                     ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ    12.77
ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ                            ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ             ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦ.       13.11
ΤΣΟΚΑΝΗ                             ΜΑΡΙΑ                        ΕΥΒΟΙΚΟΣ                13.17

3000 Μ. ΒΑΔΗΝ
ΠΑΛΙΟΒΡΥΣΙΩΤΗ                 ΑΙΚΑΤ.-ΕΥΑΓ.            ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚ.         20.51.21
ΧΑΛΚΟΥ                                ΜΑΡΙΝΤΙΝΑ               ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛ.        21.03.09

4Χ80 Μ.
ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ                42.17
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ             42.87
ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ        43.99

4Χ300 Μ.
ΑΜΕΙΝΙΑΣ ΠΑΛΛΗΝΕΥΣ     3.02.90
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                     3.03.88
ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ                      3.04.85

ΜΗΚΟΣ
ΣΤΑΥΡΙΔΟΥ                           ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ              ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 5.48
ΞΥΔΩΝΑ                                ΝΙΚΗ                           ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ          5.42
ΤΣΟΚΑΝΗ                             ΕΥΜΟΡΦΙΑ                ΕΥΒΟΙΚΟΣ                5.18

ΥΨΟΣ
ΡΕΤΖΟ                                   ΑΘΗΝΑ                      ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.65
ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ            ΕΛΕΝΗ                      ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.56
ΚΑΤΣΟΥΛΑ                           ΦΙΛΟΘΕΗ                  ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 1.50
ΚΡΕΜΜΥΔΑ                         ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ      ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          1.50

ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ
ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ                ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 2.75
ΒΑΖΟΥ                                   ΑΝΝΑ                         ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ         2.50

ΣΦΑΙΡΑ
ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ               ΜΑΡΙΝΑ                     ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚ.         10.58
ΖΩΓΑΝΑ                                ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ              ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          9.65
ΜΠΟΤΩΝΗ                            ΑΓΓΕΛΙΚΗ                 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          8.88

ΔΙΣΚΟΣ
ΖΩΓΑΝΑ                                ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ              ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          28.02
ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΥ               ΜΑΡΙΝΑ                     ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚ.         26.84
ΜΠΟΤΩΝΗ                            ΑΓΓΕΛΙΚΗ                 ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ          23.23

ΑΚΟΝΤΙΟ
ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ                  ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ             ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦ.       27.06
ΤΣΙΩΛΗ                                  ΑΝΔΡΙΑΝΑ                ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ          25.15

ΣΦΥΡΑ
ΤΣΩΚΟΥ                                ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ              ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ.    35.01

Πέμπτη, 26 Απριλίου 2012

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΙΔΩΝ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

Στις αθλητικές εγκαταστασεις του Αγ. Κοσμά, διεξήχθησαν στις 21 και 22 Απριλίου 2012, οι Διασυλλογικοι Αγώνες στην κατηγορία Παίδων - Κορασίδων, μεταξύ των Συλλόγων των ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Αν. Αττικής και Βοιωτίας-Εύβοιας.
Στους Αγώνες έλαβαν μέρος αθλητές και αθλήτριες ηλικίας 14-17 ετών απο 24 Συλλόγους.
Απο τους αθλητές-αθλήτριες της Βοιωτίας και της Εύβοιας, ξεπέρασαν τα όρια και πρικρίθηκαν για τους Πανελλήνιους Αγώνες Παίδων-Κορασίδων οι παρακάτω :

ΠΑΙΔΕΣ
100                ΚΟΛΟΜΤΣΑΣ   ΛΟΥΚΑΣ            ΑΚΟΛ                    11.3
800                ΜΙΓΑΣ                ΚΩΝ/ΝΟΣ          ΑΚΟΛ                    2.00.64
1500               ΜΙΓΑΣ                ΚΩΝ/ΝΟΣ          ΑΚΟΛ                    4.13.68
ΔΙΣΚΟΣ         ΤΟΓΚΟΣ            ΤΡΥΦΩΝΑΣ        ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ    43.74
ΔΙΣΚΟΣ         ΝΤΟΚΟΣ            ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ      ΕΥΒΟΙΚΟΣ            42.79
ΔΙΣΚΟΣ         ΤΟΓΚΟΣ            ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ        ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ    42.42
ΑΚΟΝΤΙΟ     ΞΥΔΩΝΑΣ         ΓΕΩΡΓΙΟΣ          ΑΓΕΒ                     52.75

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ
400                 ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ    ΙΩΑΝΝΑ              ΑΚΟΛ                    61.82
800                 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ        ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ    2.15.36
ΜΗΚΟΣ         ΞΥΔΩΝΑ            ΝΙΚΗ                   ΑΓΕΒ                      5.69
ΜΗΚΟΣ         ΤΣΟΚΑΝΗ         ΕΥΜΟΡΦΙΑ         ΕΥΒΟΙΚΟΣ            5.47
ΤΡΙΠΛΟΥΝ   ΜΠΙΛΙΟΥΡΗ      ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ      ΕΥΒΟΙΚΟΣ            10.94
ΤΡΙΠΛΟΥΝ   ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ     ΜΑΡΙΑΝΘΗ         ΕΡΜΗΣ                  10.85
ΥΨΟΣ            ΞΥΔΩΝΑ            ΝΙΚΗ                    ΑΓΕΒ                      1.55
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ  ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ   ΣΕΡΑΦΙΝΑ           ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ     2.90
ΔΙΣΚΟΣ         ΒΟΙΛΑΚΗ           ΝΕΚΤΑΡΙΑ          ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ     43.61

Απο τις επιδόσεις ξεχώρισε η επίδοση της Μαρινάκου στα 800μ όπου με 2.15.36\κατέριψε το Πανευβοικό ρεκόρ όλων των κατηγοριών που κατείχε απο το 2001, η Ευαγγελία Μπιμπίκα του Ευβοικού με 2.15.97.

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 3ου ΟΜΙΛΟΥ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΜΑΤΟΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΘΕΣΗ    ΣΥΛΛΟΓΟΣ                   ΠΑΙΔΕΣ    ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ         ΣΥΝ. ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
    1        ΣΑΚ ΑΘΗΝΩΝ                117               64                              181
    2        ΑΕ ΜΕΣ. ΑΜΕΙΝΙΑΣ         70              107                              177
    3        ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ                    70                93                              163
    4        ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ                49                82,5                            131,5
    5        ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ                41                68                               109
    6        ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ                36                29                                 65
    7       ΓΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ              46                18                                  64
   8         ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ             30                29                                 59
   9        ΓΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ                  31                 15,5                             46,5
  10       ΚΤΗΦΙΦΩΝ ΠΑΙΑΝ.        25                 19                                44
  11       ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ                 13                 23                                36
  12       ΑΝΑΤΟΛΗ Ν. ΙΩΝΙΑΣ     12                 21                                33
  13       ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ            23                  1                                24
  14       ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΙΤΗ              1                 21                               22
  15       ΑΟ ΟΛΥΜΠ. ΚΗΦ.              1                17                                18
  16       ΑΟ ΒΑΡΗΣ                         15                  2                                17
  17       ΓΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜ.              0                 11                                11
  18      ΑΣΕ ΔΟΥΚΑΣ                      8                   0                                  8
  19      ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚ.            3                   3                                  6
  20      ΓΑΣ ΩΡΩΠΙΩΝ                    4                   0                                  4
  21      ΟΦΚΑ Ν. ΑΡΤΑΚΗΣ           4                   0                                  4
  22      ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ       1                   1                                  2
  23      ΑΣ ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ                2                   0                                  2

                            ΣΥΝΟΛΟ          602               625                             1227

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 3ος ΟΜΙΛΟΣ 2η ΗΜΕΡΑ


Ολοκληρώθηκε στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά ο 3ος όμιλος του διασυλλογικού Πρωταθλήματος Παίδων – Κορασίδων.
Στη δεύτερη μέρα των αγώνων, που έγιναν με πολύ δυνατό αέρα, ξεχώρισαν τα 800 μ. των κορασίδων.
Η 16χρονη Αναστασία Μαρινάκου διένυσε την απόσταση σε 2.15.36 και άφησε οριακά δεύτερη την Σοφία Πιτούλη με 2.15.56. Στη συνολική βαθμολογία η πρώτη θέση πήγε στο ΣΑΚΑ με 181 β. και ακολούθησε η ΑΕ Μεσογείων με 177 βαθμούς.


Τα αποτελέσματα


Παίδες

200 μ.: Δαμοίρης (ΓΑΣ Χολαργού) 22.99, Γιαλαμάς (ΑΕ Μεσογείων) 23.38, Δελής (ΑΕ Μεσογείων) 23.95


800 μ.: Μίγας (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 2.00.64, Κουτσοδήμος (ΓΣ Πίνδαρος) 2.06.98, Καρακαξίδης (ΑΟ Βάρης) 2.09.22


3000 μ.: Γκουντούλης (ΓΣ Πίνδαρος) 9.30.09, Αλεξάνδρου (ΑΕ Μεσογείων) 10.57.54,Χριστοδούλου (ΓΣ Πίνδαρος) 11.31.68


400 μ. εμπ.: Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 55.05, Τσολοζίδης (ΑΟ Φιλοθέης) 62.04, Αράπογλου (ΓΣ Κηφισιάς) 62.50


2.000 στιπλ: Τσουγκαράκης (ΣΑΚΑ) 6.36.49

Υψος: Δέκιο (ΓΣ Κηφισιάς) 1,90 μ. Ζησιμόπουλος (ΣΑΚΑ) 1,81 μ., Αλεξιάδης (ΓΣ Κηφισιάς) 1,81 μ.


Μηκός: Περιστέρης (Κτησιφών) 6,69 μ., Γρηγορόπουλος (ΑΕ Μεσογείων) 6,18 μ., Μικέλης (ΣΑΚΑ) 6,15 μ.


Ακοντισμός: Φωτεινόπουλος (ΑΟ Βάρης) 54,02 μ., Ξυδώνας (ΑΓΕ Βοιωτίας) 52,75 μ., Παυλιώτης (ΓΣ Πίνδαρος) 47,30 μ.


Σφυροβολία: Ντούκα (ΓΣ Κηφισιάς) 49,50 μ.


4Χ400 μ.: ΣΑΚΑ 3.43.83, ΑΟ Φιλοθέης 3.44.38



Κορασίδες


200 μ.: Παπαχρήστου (ΓΣ Κηφισιάς) 27.06, Βαλσάμη (ΑΟ Φιλοθέης) 27.19, Αληγιάννη (ΑΕ Μεσογείων) 27.36


800 μ.: Μαρινάκου (ΓΣ Νεάπολης) 2.15.36, Πιτούλη (ΣΑΚΑ) 2.15.56, Μιχαήλοβιτς (ΑΟ Φιλοθέης) 2.25.90


400 μ. εμπ: Σπυροπούλου (Σχολή Μωραίτη) 69.19, Δημάκη (ΑΟ Φιλοθέης) 81.95, Αναστασοπούλου (ΑΟ Φιλοθέσης) 89.89


Ακοντισμός: Δέδε (ΑΓΕ Βοιωτίας) 29,45 μ., Νικητοπούλου (Ανατολή Ν. Ιωνίας) 21,25 μ., Ζαχαράκη (ΑΕ Μεσογείων) 21,07 μ.


Επί κοντώ: Βαγενά (ΓΣ Κηφισιάς) 3,20 μ., Διώχνου (ΑΟ Φιλοθέης) 3,10 μ., Παναγιώτου (Νεάπολης) 2,90 μ.


Τριπλούν: Γεωργακοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης) 11,43 μ., Ανδριανοπούλου (ΑΕ Μεσογείων) 11,23 μ., Μπιλιούρη (ΓΑΣ Ευβοικός) 10,94 μ.


Σφυροβολία: Τσώκου (ΓΣ Νεάπολης) 31,21 μ., Μπαρμπάκου (Αν. Νέας Ιωνίας) 30,85 μ.


4Χ400 μ.: ΣΑΚΑ 4.15.46, ΓΣ Νεάπλης 4.18.71, ΑΕ Μεσογείων 4.26.13


Συνολική βαθμολογία: ΣΑΚΑ 181, ΑΕ Μεσογείων 177, ΓΣ Κηφισιάς 163, ΑΟ Φιλοθέης 131.5

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 3ος ΟΜΙΛΟΣ 1η ΗΜΕΡΑ

Στις εγκαταστάσεις του Αγίου Κοσμά έγιναν το πρωί του Σαββάτου τα αγωνίσματα της πρώτης ημέρας του 3ου ομίλου (Αν. Αττική – Βοιωτία/Εύβοια) του διασυλλογικού πρωταθλήματος Παίδων – Κορασίδων. Οι αγώνες έγιναν με ικανοποιητική συμμετοχή από νεαρούς αθλητές. Καλές επιδόσεις σημειώθηκαν στο μήκος των κοριτσιών, όπου νικήτρια με άλμα στα 5,69 μ. από την έκτη και τελευταία προσπάθεια ήταν η Ξυδώνα (ΑΓΕ Βοιωτίας) και δεύτερη η Στεφανία Πισκοπάνη – Καραίσκου (ΑΟ Φιλοθέης) με 5,62 μ., η οποία επικράτησε και στα 100 μ. με 12.89. Στο ύψος νικήτρια με 1,63 μ. ήταν η Αθηνά Ρέντζο (ΓΣ Κηφισιάς). Οι αγώνες θα ολοκληρωθούν το απόγευμα της Κυριακής.


Τα αποτελέσματα

Κορασίδες

100 μ.: Πισκοπάνη – Καραίσκου (ΑΟ Φιλοθέης) 12.89, Αβραμάκου (ΓΣ Κηφισιάς) 12.91, Βλαχάκη (ΣΑΚΑ) 13.01.

400 μ.: Μενεγάτου (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 61.82. Σιδέρη (Πίνδαρος Θ.) 63.58, Κανδηλώρου (ΣΑΚΑ) 64.94 μ.

1500 μ.: Παπαδημητρίου (ΓΣ Νεάπολης Χ.) 5.16.19, Κουτλή (ΑΕ Μεσογείων) 5.16.30, Κουτρουμπία (ΑΕ Μεσογείων) 5.17.98

100 μ. εμπ.: Βαλσάμη (ΑΟ Φιλοθέης) 14.7, Ρήγα (Σχολή Μωραΐτη) 15.0, Λουκοπούλου (Ολυμπιάδα Κ.) 16.1

Ύψος: Ρέντζο (ΓΣ Κηφισιάς) 1,63 μ., Βασιλακοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 1,55 μ., Ξυδώνα (ΑΓΕ Βοιωτίας) 1,55 μ

Μήκος: Ξυδώνα (ΑΓΕ Βοιωτίας) 5,69 μ., Πισκοπάνη – Καραίσκου (ΑΟ Φιλοθέης) 5,62 μ., Σταυρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 5,48 μ.

Σφαιροβολία: Μπαρμπάκου (Ανατολή Νέας Ιωνίας) 11,65 μ., Μπασινά (ΑΕ Μεσογείων) 11,10 μ., Σαββάλα (Κτησιφών Π.) 10,18 μ.

Δισκοβολία: Μπασινά (ΑΕ Μεσογείων) 35,61 μ., Βοζλάκη (ΓΣ Νεάπολης) 34,61 μ., Τόγκου (ΓΣ Νεάπολης) 29,39 μ.

4Χ100 μ.: ΑΕ Μεσογείων 50.67, ΓΣ Κηφισιάς 51.45, ΣΑΚΑ 51.96

Παίδες

100 μ.: Δαμοίρης (ΓΑΣ Χολαργού)10.8, Γιαλαμάς (ΑΕ Μεσογείων) 10.9, Αγκαθέρης (ΣΑΚΑ) 10.9

400 μ.: Γκροβς (ΓΣ Κηφισιάς) 52.16, Χατζόπουλος (ΓΣ Κηφισιάς) 54.58, Δέδες (ΣΑΚΑ) 54.78

1.500 μ.: Μίγας (ΑΚΟ Λιβαδειάς) 4.13.68, Μποντούλης (ΓΣ Πίνδαρος Θ.) 4.22.70, Ζήλιας (ΓΣ Αμαρουσίου) 4.22.84

110 μ. εμπ.: Κωνσταντής (ΑΟ Φιλοθέης) 14.3, Περιστέρης (Κτησιφών Παιανίας) 14.6, Ντόκορος (ΣΑΚΑ) 15.5

Επί κοντώ: Μοναστηριώτης (ΓΣ Νεάπολης) 3,20 μ.,Τζες (ΑΟ Φιλοθέης) 3,10 μ.

Τριπλούν: Γρηγορόπουλος (ΑΕ Μεσογείων) 13,58 μ., Ανδρικόπουλος (ΑΕ Μεσογείων) 12,94 μ. Ταψής (ΓΑΣ Ευβοϊκος) 12,40 μ.,

Σφαιροβολία: Στάθης (ΑΟ Φιλοθέης) 15,60 μ., Ντόκος (ΓΑΣ Ευβοϊκός) 14,02 μ., Τόγκος Τ. (ΓΣ Νεάπολης) 13,60 μ.

Δισκοβολία: Τόγκος Τ. (ΓΣ Νεάπολης) 43,74 μ., Ντόκος (ΓΣ Ευβοϊκός) 42,79 μ., Τόγκος Β.(ΓΣ Νεάπολης) 42,42 μ.

4Χ100 μ.: ΣΑΚΑ 44.59, ΓΑΣ Χολαργού 46.72, Ανατολή Νέας Ιωνίας 48.52

Συνολική βαθμολογία : ΑΕ Μεσογείων 109, ΓΣ Κηφισιάς 91, ΣΑΚΑ 85

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΩΝ ΓΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ 31-3-2012

Αναφέρονται παρακάτω οι 3 πρώτοι νικητές σε κάθε αγώνισμα
Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΓΟΡΙΑ

1. ΧΡΗΣΤΟΣ ΚΥΛΑΦΗΣ ΑΠΟ ΑΚΟ ΛΕΙΒΑΔΙΑΣ
2. ΜΠΟΒΑΛΗΣ ΔΙΑΜΑΝΤΑΣ
3. ΝΤΡΕΚΗΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ Γ.Σ.Ν.Χ.

Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 50 ΜΕΤΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΓΕΡΑΛΗ ΖΩΗ Γ.Σ.Ν.Χ.
2. ΝΤΕΓΙΑΝΝΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ Γ.Σ.Ν.Χ.
3. ΧΑΤΖΗΦΩΤΙΟΥ ΑΘΗΝΑ

ΠΠ mini 50 ΜΕΤΡΑ
1. ΠΟΙΗΤΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΑΚΟΛ
2. ΣΑΜΑΡΑΣ ΑΛΕΚΟΣ
3. ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΠΚ mini 50 ΜΕΤΡΑ
1. ΒΑΒΟΥΛΙΩΤΗ ΕΛΕΝΗ Γ.Σ.Ν.Χ.
2. ΜΠΑΤΣΙΩΤΗ ΜΙΧΑΕΛΑ
3. ΜΠΙΡΜΠΑ ΧΡΥΣΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΠ Β’ 60 ΜΕΤΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
2. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΚΟΛ
3. ΝΙΚΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

ΠΚ Β’ 60 ΜΕΤΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΛΟΥΤΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
2. ΚΟΥΡΝΙΑΤΗ ΊΛΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
3. ΚΑΝΑΡΗ ΌΛΓΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

ΠΠ mini 600 ΜΕΤΡΑ
1. ΒΟΥΓΙΟΥΚΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
2. ΚΑΡΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ

ΠΚ mini 600 ΜΕΤΡΑ
1. ΛΟΥΚΟΥΚΙΔΗ ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ Γ.Σ.Ν.Χ.
2. ΧΑΜΠΕΡΙΔΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
3. ΓΕΩΡΓΙΑ ΜΠΑΡΑΚΟΥ Γ.Σ.Ν.Χ.

ΠΠ Β 1000 ΜΕΤΡΑ ΑΓΟΡΙΑ
1. ΔΟΞΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γ.Σ.Ν.Χ.
2. ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΚ Β 1000 ΜΕΤΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΤΖΑΒΕΛΑ ΙΩΑΝΝΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
2. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΒΕΛΙΝΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
3. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ

ΠΚ Β 60 ΜΕ ΕΜΠΟΔΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΚΡΙΝΗ ΕΒΕΛΙΝΑ Γ.Σ.Ν.Χ.
2. ΚΩΤΗ ΗΡΩ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
3. ΛΟΥΚΑ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΠ mini ΜΠΑΛΑΚΙ
1. ΚΑΡΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΔΗΜΟΣ Γ.Σ.Ν.Χ
2. ΛΙΟΝΤΟΣ ΛΟΥΚΑΣ ΑΚΟΛ
3. ΚΟΝΙΑΛΗΣ ΜΑΝΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΚ mini ΜΠΑΛΑΚΙ
1. ΜΑΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ ΜΗΛΟΣ
2. ΚΡΟΥΣΤΑΛΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΙΜΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
3. ΚΟΥΛΟΙΥΡΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΠ Β ΜΠΑΛΑΚΙ ΑΓΟΡΙΑ
1. ΑΓΓΕΛΟΥ ΝΙΚΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
2. ΧΡΥΣΟΧΕΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ Γ.Σ.Ν.Χ.
3. ΚΟΛΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΚ Β ΜΠΑΛΑΚΙ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΜΠΟΓΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
2. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑ ΑΝΝΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
3. ΤΣΙΩΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

ΠΚ Β ΣΦΑΙΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΝΙΚΟΒΙΑ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ Α.Ο. ΤΡΙΤΩΝ
2. ΚΟΡΔΑ ΑΝΤΖΕΛΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
3. ΛΟΥΚΟΥΚΙΔΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Γ.Σ.Ν.Χ.

Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΗΚΟΣ ΑΓΟΡΙΑ
1. ΛΟΥΚΑΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
2. ΠΑΤΕΡΙΤΣΑΣ ΑΡΓΥΡΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
3. ΜΙΣΧΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

Α-Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ
1. ΝΙΚΑ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
2. ΜΑΝΤΑΛΗ ΕΛΕΝΗ Γ.Σ.Ν.Χ.
3. ΛΕΝΓΚΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

ΠΠ mini ΜΗΚΟΣ
1. ΒΛΑΧΟΣ ΝΙΚΟΣ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
2. ΓΑΛΑΝΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
3. ΣΑΡΑΝΤΟΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
ΠΚ mini ΜΗΚΟΣ
1. ΚΑΒΑΛΙΕΡΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΗΛΟΣ
2. ΜΗΛΙΟΥ ΒΑΣΙΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
3. ΣΟΡΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΜΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ

ΠΠ Β ΜΗΚΟΣ
1. ΗΛΙΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
2. ΚΟΡΑ ΡΙΓΚΕΡΣ Α.Ο.ΤΡΙΤΩΝ
3. ΓΑΡΑΝΤΖΟΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

ΠΚ Β ΜΗΚΟΣ
1. ΚΟΥΝΗ ΣΟΦΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
2. ΣΚΟΠΕΛΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ
3. ΜΕΝΙΔΙΑΤΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Γ.Σ.Ν.Χ.

ΠΚ Β ΥΨΟΣ
1. ΠΟΥΛΟΥ ΒΙΚΗ ΕΥΒΟΪΚΟΣ
2. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ
3.ΤΑΡΛΑ ΑΝΤΩΝΙΑ ΕΥΒΟΪΚΟΣ

Πέμπτη, 19 Απριλίου 2012

ΑΡΣΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ

Μερική αναστολή της απόφασης διακοπής των εσωτερικών διοργανώσεων αποφάσισε ο ΣΕΓΑΣ για τα διασυλλογικά πρωταθλήματα του επόμενου(21-22/4) και μεθεπόμενου (28-29/4) Σαββατοκύριακου.

Για τις υπόλοιπες διοργανώσεις που διεξάγονται αρχές Μαΐου καθώς και εκείνες που αναβλήθηκαν, θα αποφασίσει το Διοικητικό Συμβούλιο της ομοσπονδίας μετά την ανακοίνωση των τελικών αποφάσεων της πολιτείας σχετικά με την περικοπή των τακτικών επιχορηγήσεων του ΣΕΓΑΣ για το 2011 και 2012.

Τρίτη, 17 Απριλίου 2012

ACROPOLIS HALF MARATHON & ATHENS RUN 2012


Μετα απο κοινη αποφαση του ΣΕΓΑΣ και του Δήμου Αθηναίων διοργανώνεται Αγώνας Ημιμαραθωνίου Δρόμου με την επωνυμία ACROPOLIS HALF MARATHON στις 20 Μαιου 2012 στο Κέντρο της Αθήνας με ανοικτή συμμετοχή ερασιτεχνών δρομέων. Στην διοργάνωση αυτή ο ΣΕΓΑΣ συμπεριλαμβάνει τη διεξαγωγή του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Ημιμαραθωνίου Δρόμου για το έτος 2012 για αθλητές που ανήκουν στη δύναμη των σωματείων του. Παράλληλα με τον Ημιμαραθώνιο θα διεξαχθούν Λαικοί Αγώνες Δρόμου 8 και 3 χλμ με την επωνυμία ATHENS RUN.

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές ερασιτεχνών δρομέων για τον Ημιμαραθώνιο Δρόμο και τα 8 χλμ θα πραγματοποιούνται μέχρι τη Δευτέρα 14-5-2012 και οι εγγραφες για τα 3 χλμ μέχρι την Κυριακή 20-5-2012.

Για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ημιμαραθωνίου Δρόμου Α-Γ οι δηλώσεις συμμετοχής θα υποβληθουν στην Ομοσπονδία μόνο ηλεκτρονικά μεχρι την Παρασκευή 11 Μαίου 2012.
Οι εκκινήσεις όλων των αγωνιστικών εκδηλώσεων θα δοθούν επι της Βασ. Κωνσταντίνου στο ύψος του Γυμναστηρίου Ι. ΦΩΚΙΑΝΟΣ σύμφωνα με το παρακατω ωρολόγιο πρόγραμμα.
Ημιμαραθώνιος : 09.00
Αγώνας 8 χλμ : 09.00
Αγώνας 3 χλμ : 11.00

Επιπρόσθετα η λειτουργία του Κέντρου Εγγραφών θα γίνει στην εγκατάσταση του Γυμναστηρίου Ι. ΦΩΚΙΑΝΟΣ την Παρασκευή 18-5-2012 και το Σάββατο 19-5-2012 απο 10.00 έως 20.00

Για περισσότερες πληροφορίες στην ιστοσελίδα της διοργάνωσης www.acropolishalfmarathon.gr ή στο τηλ. 210.93.31.113 (Γραφείο Μαραθωνίου ΣΕΓΑΣ).