Τρίτη, 17 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτερες Παγκορασίδες Α΄ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 10 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :

80
6 ΤΣΟΚΑΝΗ ΕΥΜΟΡΦΙΑ 1998 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 10.51
* με ευνοικό άνεμο 10.13 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ

150
6 ΜΑΝΔΙΝΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 1999 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΔΙΑΣΥΛ. ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 19.69
* με ευνοικό άνεμο 19.24 ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ

300
5 ΤΖΑΒΕΛΑ ΙΩΑΝΝΑ 1999 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 42.70

80 ΕΜΠΟΔΙΑ
6 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 12.32
* με ευνοικό άνεμο
5 ΤΣΟΚΑΝΗ ΜΑΡΙΑ 1998 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 12.26

ΥΨΟΣ
10 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Π/Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1.55

ΜΗΚΟΣ
2 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 5.69

ΠΕΝΤΑΘΛΟ
ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 3.953

4Χ80
9 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α΄ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 41.76
ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗ-ΤΖΑΒΕΛΑ-ΚΩΤΗ-ΜΑΝΔΙΝΟΥ

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α΄ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτεροι Παμπαίδες Α΄ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 10 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :

150
10 ΕΥΤΑΞΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 18.00

300
2 ΕΥΤΑΞΙΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 37.58

600
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΕΙΑ ΑΘΗΝΑ 1.29.25

1.000
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 2.41.56

3.000
1 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗ 9.12.87
5 ΣΤΕΦΑΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 9.45.51

ΚΟΝΤΩ
2 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 3.90

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 4 kgr

8 ΤΣΙΩΛΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15.04

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 1kgr
8 ΤΣΙΩΛΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 49.60

4Χ80
9 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 38.09
ΤΣΑΚΟ-ΑΚΡΙΒΑΚΗΣ-ΝΙΚΑΣ-ΒΛΑΧΟΣ

4Χ300
4 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΠΠ-ΠΚ Α ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 2.40.14
ΚΟΝΤΗΣ-ΜΑΡΚΟΥ-ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΕΥΤΑΞΙΑΣ

ΗΜΕΡΙΔΑ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΝΑΒΟΛΙΚΩΝ ΣΤΗ ΘΗΒΑ

Μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζει η «Ημερίδα» με θέμα «Η Ολυμπιακή Ιδέα και ο Θανάσιμος Εχθρός της, τα Αναβολικά», που διοργανώνει η μη κερδοσκοπική εταιρεία «Αθλητισμός Χωρίς Αναβολικά», με τη συμμετοχή της Περιφερειακής Ενότητας Βοιωτίας, την Παρασκευή 20 Δεκεμβρίου και ώρα 10:30 στο Αμφιθέατρο του 2ο Λυκείου Θηβών (στα Καστέλια)· ενδιαφέρον που προκαλείται όχι μόνο από το θέμα της «Ημερίδας» το οποίο είναι εξαιρετικά επίκαιρο και ιδιαίτερα διδακτικό για τους μαθητές, τη νεολαία γενικότερα και τους ανθρώπους του πολιτισμού και του αθλητισμού, αλλά και διότι θα το εισηγηθούν τρεις επιστήμονες, από τους πλέον ειδικούς στα θέματα αυτά που διαθέτει η χώρα μας: Ο καθηγητής Εγκληματολογίας στο Πανεπιστήμιο Αθηνών κ. Γιάννης Πανούσης, η καθηγήτρια της Ιατρικής Σχολής στο ίδιο Πανεπιστήμιο και πρόεδρος του Εθνικού Συμβουλίου Καταπολέμησης Αναβολικών (Ε.Σ.Κ.ΑΝ) κα Χαρά Σπηλιοπούλου και ο καθηγητής Τ.Ε.Φ.Α.Α και αντιπρόεδρος του Σ.Ε.Γ.Α.Σ  κ. Παναγιώτης Δημάκος.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η διοργανώτρια της «Ημερίδας» μη κερδοσκοπική εταιρεία «Αθλητισμός Χωρίς Αναβολικά» - που τελεί υπό την αιγίδα του Προέδρου της Ελληνικής Δημοκρατίας κου Καρόλου Παπούλια – είναι η πρώτη φορά που διοργανώνει μια τέτοια εκδήλωση για τους μαθητές Σχολείων και τους ανθρώπους του αθλητισμού, δεδομένου ότι τις πέντε πρώτες «Ημερίδες» της, τις πραγματοποίησε, με μεγάλη επιτυχία, κατά την προηγούμενη διετία, σε Περιφερειακές Διοικήσεις και Αυτοδιοικήσεις στο Ηράκλειο της Κρήτης, την Πάτρα, τη Θεσσαλονίκη, την Κομοτηνή και τη Χίο – της δύο τελευταίες σε συνεργασία και με την οικονομική υποστήριξη του Σ.Ε.Γ.Α.Σ.
Στο ξεκίνημα της «Ημερίδας» της Θήβας θα απευθύνουν χαιρετισμό ο Μητροπολίτης Θηβών και Λεβαδείας κος Γεώργιος, ο Διευθυντής του 2ου Λυκείου Θηβών κος Τάκης Μάρκου, ο Αντιπεριφερειάρχης κος Γιώργος Μουλκιώτης, ο Δήμαρχος Θηβαίων κος Σπύρος Νικολάου, ο Διευθυντής Β/θμιας Εκπαίδευσης Βοιωτίας κος Ηλίας Τζαμτζής και ο Διευθυντής του 2ου Γυμνασίου κος Λάμπρος Κούτσικος.  
Η κεντρική ομιλία θα γίνει από τον πρόεδρο της εταιρείας «Αθλητισμός Χωρίς Αναβολικά», πρώην υφυπουργό Εσωτερικών κ. Γιώργο Κατσιμπάρδη. Παρεμβάσεις θα κάνουν ο Διευθυντής του 1ου Λυκείου κος Βασίλης Τσιάμαλος, ο Διευθυντής του 3ουΛυκείου κος Γιώργος Φίλος και η Διευθύντρια του Εσπερινού Γυμνασίου – Λυκείου κα Σταυρούλα Γκιζίλη, ενώ οι μαθητές του Λυκείου και οι εκπρόσωποι φορέων θα μπορούν να καταθέσουν τις απόψεις τους και να υποβάλλουν ερωτήσεις στο συντονιστή κ. Γιάννη Πανούση, ο οποίος και θα κλείσει την εκδήλωση διατυπώνοντας τα συμπεράσματα της «Ημερίδας».
Σημ. Ο Πολιτιστικός Σύλλογος Γυναικών Θήβας «ΔΙΡΚΑΙΟΣ ΚΥΚΛΟΣ» ανάλαβε τα έξοδα για τον μπουφέ που θα ακολουθήσει μετά την «Ημερίδα».

ΗΜΕΡΙΔΕΣ ΚΛΕΙΣΤΟΥ ΣΤΙΒΟΥ ΟΑΚΑ & ΑΓ. ΚΟΣΜΑ



Σάββατο, 14 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτερες Κορασίδες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 20 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :

400
4 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 58.15
8 ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ 59.11
9 ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 59.18

800

1 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΟΦΑΛΕΙΑ ΠΑΤΡΑ 2.10.24

100 ΕΜΠΟΔΙΑ

17 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 15.68

400 ΕΜΠΟΔΙΑ

12 ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1997 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 69.06

ΥΨΟΣ
24 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Π/Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1.55

ΜΗΚΟΣ
5 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 5.69

ΤΡΙΠΛΟΥΝ

6 ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΛΥΚΕΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑ 11.72
*με ευνοικό άνεμο 11.85 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
19 ΜΠΙΛΙΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1996 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 11.20

ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ 3 kgr
12 ΤΣΩΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1997 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 48.45

ΕΠΤΑΘΛΟ
ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 4.298

Πέμπτη, 12 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΑΙΔΕΣ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτεροι Παίδες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 20 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :

800
4 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1.58.36

1.500
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 3.54.84
13 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 4.13.30

3.000
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 9.06.07
7 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗ 9.12.87

2.000 Φ.Ε.
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Π/Κ ΑΝΔΡΙΑΝΟΥΠΟΛΗ 5.54.81

ΚΟΝΤΩ
7 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 3.90

ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ 5 kgr

13 ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 15.56
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 1.5 kgr
11 ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ Β΄ΦΑΣΗ ΛΥΚΕΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑ 46.24
15 ΚΟΥΤΣΟΥΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1996 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 43.90
16 ΤΡΙΓΩΝΗΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ 1997 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 43.47

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ 700gr
20 ΞΥΔΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1996 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 49.65


Τρίτη, 10 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτερες Νεάνιδες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 20 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :
400
5 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 58.15
9 ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ 59.11
10 ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 59.18

800

1 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΟΦΑΛΕΙΑ ΠΑΤΡΑ 2.10.24

400 ΕΜΠΟΔΙΑ

16 ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1997 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 69.06
ΚΟΝΤΩ

10 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ 1995 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ 3.40
ΜΗΚΟΣ

8 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 5.69

ΤΡΙΠΛΟΥΝ

7 ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΛΥΚΕΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑ 11.72
*με ευνοικό άνεμο 11.85 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

6 ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 1996 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 38.04

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΦΗΒΟΙ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτεροι Έφηβοι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 20 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :


100
2 ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΩΝ 10.67

200
7 ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 22.11

400
ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ 48.00 

800
4 ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1994 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 1.53.59
11 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1.58.36

1.500
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 3.54.84
18 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 4.13.30

3.000
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 9.06.07
9 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗ 9.12.87

3.000 Φ.Ε.
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 9.40.43

ΚΟΝΤΩ
13 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 3.90

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ 1.75
15 ΤΟΓΚΟΣ ΤΡΥΦΩΝΑΣ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 41.22
20 ΓΡΕΑΣΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 39.17

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
5 ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1994 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 58.20
17 ΠΑΥΛΙΩΤΗΣ ΦΩΤΙΟΣ 1996 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 47.06

Τρίτη, 3 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΝΕΕΣ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτερες Νέες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 20 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :


400

13 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 58.15
19 ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ 59.11
20 ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 59.18

800

ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΟΦΑΛΕΙΑ ΠΑΤΡΑ 2.10.24

400 ΕΜΠΟΔΙΑ

7 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ 1991 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ 63.41


ΚΟΝΤΩ

15 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ 1995 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ 3.40


ΜΗΚΟΣ

12 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 5.69

ΤΡΙΠΛΟΥΝ

3 ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 1992 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ 12.72
13 ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΛΥΚΕΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑ 11.72
*με ευνοικό άνεμο 11.85 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ


ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ

15 ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 1996 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 38.04


ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ

6 ΠΙΤΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑ 1991 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 47.90

Δευτέρα, 2 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΝΕΟΙ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτεροι Νέοι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 20 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :

100
4 ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΩΝ 10.67

200
14 ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 22.11

400
4 ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ 48.00 

800
6 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ-ΠΛΑΤΩΝ 1991 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 1.52.65
8 ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1994 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ 1.53.59
20 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 1.58.36

1.500
4 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓ. ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ 3.54.84
15 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤ.-ΠΛΑΤΩΝ 1991 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 4.04.62

3.000
11 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ 9.06.07
14 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗ 9.12.87
15 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 9.13.85

5.000
ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ 15.51.00

10.000
ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΝΕΩΝ ΜΕΓΑΡΑ 33.10.41

400 ΕΜΠΟΔΙΑ
10 ΚΑΠΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1992 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΝΕΩΝ ΣΕΡΡΕΣ 56.00

3.000 Φ.Ε.
ΜΙΓΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ 9.40.43

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ
19 ΣΙΑΡΑΠΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1991 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ 38.40

ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ
15 ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1994 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ 58.20

15η ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΜΑΘΗΤΙΚΗ ΓΥΜΝΑΣΙΑΔΑ

Την 8η θέση στα 1.500μ κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Μίγας του ΑΚΟ Λιβαδειάς, με επίδοση 4.19.68 στην Μπραζίλια της Βραζιλίας, οπου διεξάγεται η 15η Παγκόσμια Μαθητική Γυμνασιάδα.




Επίσης την 8η θέση στα 800μ κατέλαβε και η Αναστασία Μαρινάκου της Νεάπολης Χαλκίδος, με επίδοση 2.20.30. Συμμετείχε ακόμη και στην μικτή Ομάδα σκυταλοδρομίας (100μ-200μ-300μ-400μ), η οποία κατέλαβε στην 7η θέση με 2.18.15

Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτερες γυναικες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 50 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά είναι οι παρακάτω :

200
8 25.07 ΣΥΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1983 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ
34 26.01 ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1988 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΣ

400
4 55.73 ΣΥΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1983 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
16 57.81 ΓΚΑΡΑΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ 1988 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΑΣΟΣ ΞΕΝΟΣ ΧΟΛΑΡΓΟΣ
17 58.15 ΦΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 1983 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ
18 58.15 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ G-P ΘΗΒΑ
28 59.11 ΜΕΝΕΓΑΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ
29 59.18 ΣΙΔΕΡΗ ΣΟΦΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ
31 59.58 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ 1991 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ  ΠΑΝΕΛ. Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
32 59.89 ΓΚΟΥΜΠΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 1983 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ

800
7 2.10.24 ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ 1996 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΤΟΦΑΛΕΙΑ ΠΑΤΡΑ
36 2.24.62 ΓΚΟΥΜΠΛΙΑ ΜΑΡΙΑ 1983 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ
43 2.26.99 ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ 1991 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΡΩΤ. ΑΣΕΙ ΤΑΤΟΙ

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ
36 1.36.41 ΚΟΛΟΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1979 ΑΕΤΟΙ ΔΙΡΦΥΩΝ ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘ. ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
38 1.37.01 ΚΟΡΟΖΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 1990 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛ. ΗΜΙΜΑΡΑΘ. ΑΘΗΝΑ

ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ
15 3.12.46 ΚΟΛΟΒΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 1979 ΑΕΤΟΙ ΔΙΡΦΥΩΝ ΔΙΕΘΝΗΣ ΜΑΡΑΘ. ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
50 3.39.38 ΚΟΡΟΖΗ ΑΝΤΩΝΙΑ 1990 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΝΕΛ. ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΑΘΗΝΑ

400 ΕΜΠ.
1 58.38 ΧΑΝΤΖΗ-ΝΕΑΓΚ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1976 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
3 61.30 ΦΡΑΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ 1983 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
9 63.41 ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΕΛΕΝΗ 1991 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
26 69.06 ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΜΑΡΙΑ 1997 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ

ΥΨΟΣ
46 1.55 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Π/Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΚΟΝΤΩ
21 3.40 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΣΕΡΑΦΙΝΑ ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΠΑΝΕΛ. ΛΥΚΕΙΩΝ ΜΑΡΟΥΣΙ

ΜΗΚΟΣ
23 5.69 ΞΥΔΩΝΑ ΝΙΚΗ 1998 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ

ΤΡΙΠΛΟΥΝ
10 12.72 ΓΑΡΔΙΚΙΩΤΗ ΣΟΦΙΑ 1992 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
23 11.72 ΚΡΕΜΜΥΔΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ 1997 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒ. Β΄ ΦΑΣΗ ΛΥΚΕΙΩΝ ΛΑΡΙΣΑ
* 11.85 ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ με ευνοικό άνεμο
49 11.20 ΜΠΙΛΙΟΥΡΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1996 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π-Κ ΤΡΙΚΑΛΑ

ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ
20 38.04 ΒΟΙΛΑΚΗ ΝΕΚΤΑΡΙΑ 1996 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π/Κ ΤΡΙΚΑΛΑ
7 47.90 ΠΙΤΣΙΝΗ ΜΑΡΙΑ 1991 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

4Χ100
4 46.87 ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Α/Γ ΣΤΑΡΑ ΖΑΓΟΡΑ
ΦΡΑΤΖΗ ΔΕΡΒΕΝΗ ΠΕΤΣΟΥΔΗ ΚΕΡΑΜΙΔΑ
29 51.07 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Π-Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΤΣΟΚΑΝΗ Μ. ΜΙΧΑΗΛ ΜΠΟΥΡΛΙΔΟΥ ΤΣΟΚΑΝΗ Ε.
43 53.40 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Π-Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗ ΤΖΑΒΕΛΑ ΧΡΗΣΤΟΥ ΜΑΝΔΙΝΟΥ

4Χ400
1 3.46.80 ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Α/Γ ΣΤΑΡΑ ΖΑΓΟΡΑ
ΦΡΑΤΖΗ ΘΕΟΔΩΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΥΡΟΥ ΚΛΑΔΟΥ
2 3.48.85 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
ΓΚΟΥΜΠΛΙΑ ΓΚΑΡΑΝΗ ΣΥΡΟΥ ΧΑΝΤΖΗ-ΝΕΑΓΚ
14 4.08.07 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΜΠΟΥΝΤΡΟΥ ΚΑΜΠΟΥΡΗ ΚΑΡΑΜΠΕΤΣΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ

Πέμπτη, 28 Νοεμβρίου 2013

ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΝΔΡΕΣ ΤΗΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013

Οι καλύτεροι άνδρες της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας που βρίσκονται στην λίστα με τις 50 καλύτερες επιδόσεις των αγωνισμάτων τους Πανελλαδικά  για το 2013 ειναι οι παρακάτω :

100
13 10.67 ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ ΒΙΚΤΩΡ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ

200
25 22.11 ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ

400
9 48.00 ΦΡΑΓΚΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 1994 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ

800
9 1.52.65 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤ.-ΠΛΑΤΩΝ 1991 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ G-P ΘΗΒΑ
12 1.53.59 ΡΟΥΣΟΥΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 1994 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ G-P ΘΗΒΑ
31 1.58.36 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

1.500
9 3.54.84 ΜΙΓΑΣ  ΚΩΝ/ΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΔΕΠΑΣΤΑΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ
24 4.04.62 ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΑΝΑΣΤ.-ΠΛΑΤΩΝ 1994 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛ. Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

3.000
18 9.06.07 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Π-Κ ΤΡΙΚΑΛΑ
24 9.12.87 ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ ΤΡΙΠΟΛΗ
25 9.13.85 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ
48 9.45.51 ΣΤΕΦΑΝΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

5.000
24 15.51.00 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ

10.000
13 33.10.41 ΤΑΓΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1993 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΝΕΩΝ ΜΕΓΑΡΑ

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ
1 1.06.28 ΠΑΡΜΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ 1984 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΘΑΝ. ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΤΡΙΚΑΛΑ
45 1.18.37 ΚΟΤΣΟΛΑΡΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 1984 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΗΜΙΜΑΡΑΘ. ΑΘΗΝΑΣ

400 ΕΜΠΟΔΙΑ
19 56.00 ΚΑΠΕΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 1992 ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ ΠΑΝΕΛ. ΝΕΩΝ ΣΕΡΡΕΣ

3.000 Φ.Ε.
12 9.40.43 ΜΙΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1996 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Α/Γ ΕΛΛΗΝΙΚΟ

ΚΟΝΤΩ
37 3.90 ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 1998 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚ. ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

ΜΗΚΟΣ
27 7.09 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 1980 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΚΡΑΝ ΠΡΙ ΘΗΒΑ

ΤΡΙΠΛΟΥΝ
5 15.55 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ 1980 ΕΥΒΟΙΚΟΣ ΓΑΣ ΜΗΤΙΝΓΚ ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
* 15.63 ΜΗΤΙΓΚ ΟΥΓΓΑΡΙΑ  με ευνοικο ανεμο

ΔΙΣΚΟΣ
34 39.27 ΚΑΛΤΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1987 ΤΡΙΤΩΝ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ
38 38.40 ΣΙΑΡΑΠΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ 1991 ΝΕΑΠΟΛΗ ΧΑΛΚΙΔΟΣ ΔΗΜ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑ

ΑΚΟΝΤΙΟ
25 58.20 ΖΙΩΓΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 1994 ΑΓΕ ΒΟΙΩΤΙΑΣ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Ε/Ν ΛΑΡΙΣΑ

4Χ100
15 42.72 ΠΙΝΔΑΡΟΣ ΘΗΒΩΝ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ Α/Γ ΜΑΡΟΥΣΙ
ΦΟΥΚΑΣ-ΚΡΕΜΜΥΔΑΣ-ΣΑΣΛΗΣ-ΦΡΑΓΚΟΣ

4Χ400
9 3.17.24 ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Ε/Ν ΝΤΕΝΙΣΛΙ ΤΟΥΡ.
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΓΚΟΤΣΗΣ ΔΟΔΟΝΤΣΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΟΣ
39 3.47.58 ΑΚΟ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ Π-Κ ΕΛΛΗΝΙΚΟ
ΕΥΤΑΞΙΑΣ-ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ-ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ-ΜΙΓΑΣ

Τρίτη, 19 Νοεμβρίου 2013

ΕΠΙΛΕΚΤΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ-ΑΘΛΗΤΡΙΕΣ ΣΕΓΑΣ

Ο ΣΕΓΑΣ με απόφαση του δημιούργησε ομάδα επιλέκτων αθλητών-τριων με στόχο τη γενικότερη υποστήριξη της αθλητικής τους προσπάθειας και ειδικότερα τη διμιουργία καλύτερων συνθηκών για την προετοιμασία τους στα μεγάλα διεθνή πρωταθλήματα για την επόμενη διετία.

Η κατηγορία αυτή των επίλεκτων αθλητών-τριων θα είναι όλη την χρονία ανοικτή για να συμπεριληφθούν και άλλοι αθλητές-τριες ανάλογα με την αθλητική τους εξέλιξη.

Μεσα στους αθλητές-τριες που επιλέχθηκαν απο τον ΣΕΓΑΣ, είναι και ο αθλητής του ΑΚΟ Λιβαδειάς Κωνσταντίνος Μίγας, που βρίσκεται στην ομάδα επιλέκτων των Εφήβων-Νεανίδων, στο αγώνισμα του στηπλ για το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο EUGENE 2014.

Στις 13-15 Δεκεμβρίου η ΕΠΑΚΑΒ

Οι εργασίες του συνεδρίου για την Ανάπτυξη του Αθλητισμού στη Βάση(ΕΠΑΚΑΒ), θα γίνουν 13-15 Δεκεμβρίου στο ξενοδοχείο ΟΑΣΙΣ (Γλυφάδα – Λ. Ποσειδώνος 27).
Στις εργασίες μετέχουν οι ΕΑΣ – ΤΕ με τον πρόεδρο ή εκπρόσωπο του Δ.Σ και τον τεχνικό Σύμβουλο και θα συζητηθούν θέματα που έχουν να κάνουν με την ανάπτυξη του αθλητισμού από την βάση.

Τρίτη, 12 Νοεμβρίου 2013

ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΣΤΙΒΟΥ 2013

Η Αξιολόγηση των Σωματείων του Στίβου της Βοιωτίας-Εύβοιας για το 2013, έχει ως εξής :

Θέση      Σωματείο                             Βαθμοί
  40        ΓΣ Πίνδαρος Θηβών             3.335
  57        ΑΚΟ Λιβαδειάς                    2.114
  59        ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος       1.893
  73        ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου        1.500
  90        ΑΓΕ Βοιωτίας                       1.202
102       Ευβοικός ΓΑΣ                       1.099
164       ΑΟ Τρίτων Χαλκίδος               501
195       Πανευβοικός ΓΣ                       252
228       ΟΦΚΑ Ν. Αρτάκης                  111
254       ΑΣ Ατλας Κύμης                       50
276       ΑΣ Αετοί Διρφύων                     22

31ος ΚΛΑΣΙΚΟΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΘΗΝΩΝ

Την Κυριακή 10-11-13 διεξήχθη στην κλασική διαδρομή ο 31ος Διεθνής Κλασικός Μαραθώνιος Αθηνών. Aπο τους αθλητές και αθλήτριες της Βοιωτίας-Εύβοιας, ξεχώρισαν οι παρακάτω :


Στον Μαραθώνιο Δρόμο, η Αντωνία Κορόζη της Νεάπολης Χαλκίδος, η οποία τερμάτισε στην 46η θέση στην γενική κατάταξη των γυναικών, (14η στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα) με χρόνο 3.39.38













Παράλληλα διεξήχθησαν και Αγώνες Δρόμου 10 και 5 χιλιομέτρων. 

Στα 10 χλμ. των Ανδρών ο Δημήτριος Τάγκης του Τρίτωνα Χαλκίδος, τερμάτισε στην 11η θέση, στην γενική κατάταξη, με χρόνο 34.16










Στα 10 χλμ. των Γυναικών η Παναγιώτα Καμπούρη της Νεάπολης Χαλκίδος, τερμάτισε στην 26η θεση , στην γενική κατάταξη, με χρόνο 45.26

Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2013

2ος Νυχτερινός Ημιμαραθώνιος Θεσσαλονίκης

Μια μοναδική εμπειρία έζησαν περισσότεροι από 12.000 δρομείς κάθε ηλικίας και κάθε επιπέδου φυσικής κατάστασης, που συμμετείχαν στον 2ο Διεθνή Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο Θεσσαλονίκης και πλημμύρισαν την παραλιακή λεωφόρο και τους κεντρικούς δρόμους της πόλης.
Η διοργάνωση πραγματοποιήθηκε από τον «Μ.Ε.Α.Σ. ΤΡΙΤΩΝ» σε συνεργασία με το Δήμο Θεσσαλονίκης, υπό την αιγίδα του Σ.Ε.Γ.Α.Σ. και με την υποστήριξη της Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. Θεσσαλονίκης, ενταγμένη στις εκδηλώσεις που υποστηρίζονται από τον Οργανισμό «Θεσσαλονίκη Ευρωπαϊκή Πρωτεύουσα Νεολαίας 2014».
Νικητής στον ημιμαραθώνιο αναδείχθηκε ο Μιχάλης Παρμάκης (ΑΟ Τρίτων Χαλκίδος), που μάλιστα σημείωσε νέο ρεκόρ διαδρομής χρόνο 1 ώρα 07:56, ενώ δεύτερος ήταν ο Κώστας Πούλιος του ΑΣ Άικος (1 ώρα 08:49) και τρίτος ο Αντώνης Παπαδημητρίου  (Άρης) με 1 ώρα 10:34.

Τρίτη, 15 Οκτωβρίου 2013

ΝΕΟ ΔΣ ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ-ΕΥΒΟΙΑΣ

Μετά την ΓΣ της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, που διεξήχθη στις 14-10-2013, συγκροτήθηκε σε σώμα το νέο ΔΣ που έχει ως εξής :

Βλάχος Αθανάσιος - Πρόεδρος
Δεμερτζής Δημητριος - Αντιπρόεδρος
Βραιμάκης Χαράλαμπος - Γενικός Γραμματέας
Ταγκης Ηλίας - Ταμίας
Καρβούνης Οδυσσέας - Ειδικός Γραμματέας
Μίγας Ιωάννης - Αναπληρωτής Ταμίας
Θεοδώρου Δημήτριος - Μέλος

Τρίτη, 1 Οκτωβρίου 2013

Στον 2ο Αθανασάκειο  Ημιμαραθώνιο που διοργανώθηκε στην μνήμη των πεσόντων αεροπόρων στην Τανάγρα συμμετείχε η αθλήτρια   Κορόζη Αντωνία του ΓΣ Νεάπολης Χαλκίδος οπού πήρε την πρώτη θέση με επιδοση 1.40.00.

Επίσης συμμετείχε στον 1ο Διεθνή  Ημιμαραθώνιο του Δήμου Μαραθώνα όπου τερμάτισε τέταρτη με επίδοση 1.38.33.



Δευτέρα, 30 Σεπτεμβρίου 2013

1ος Τροφώνειος Ημι-Μαραθώνιος της Λιβαδειάς

Με νικητή τον Γιώργο Διαλεχτό που τερμάτισε σε 1ώρα 16.34, ολοκληρώθηκε στην Λιβαδειά χθες Κυριακή 29 Σεπτεμβρίου, ο 1ος Ημι-Μαραθώνιος δρόμος που διοργάνωσε ο ΑΚΟ Λιβαδειάς σε συνεργασία με την Περιφερειακή ενότητα Βοιωτίας και τον Αθλητικό-Πολιτιστικό Οργανισμό του Δήμου Λιβαδειάς. Οιπροσπάθειες των διοργανωτών στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία τόσο στον οργανωτικό όσο και στον αγωνιστικό τομέα ενώ πρόσθεσαν μια ακόμη εμπειρία στο ενεργητικό τους αλλά και στη θέληση για την διοργάνωση του 2ουαγώνα το 2014.
  
«Η διαδρομή ήταν όμορφη και χωρίς ιδιαίτερες δυσκολίες ενώ το επίπεδο της διοργάνωσης ήταν σε πολύ καλό επίπεδο. Είμαι ευχαριστημένος από την επίδοσή μου, είναι χρόνος κοντά στο 2.30 για μαραθώνιο» δήλωσε ο Γιώργος Διαλεχτός μετά τη νίκη του.
Έχω ρίξει το βάρος στους δρόμους βουνού. Ασχολούμαι και προετοιμάζομαι περισσότερο για αυτούς τους δρόμους. Θα κατέβω βέβαια στα πρωταθλήματα ανωμάλου και βουνού. Προς το παρών τα στιπλ θα περιμένουν…» τόνισε ο αθλητής του ΓΑΣ Ιλισός που φέτος ήταν τρίτος στα 3.000μ στιπλ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανδρών και κατέληξε «κάνω προετοιμασία στο γκρουπ του Δημήτρη Θεοδωρακάκου και σε δύο μήνες θα αγωνιστώ στον τελικό τουSky Running που θα γίνει στην Ιταλία».       
Εκτός από τον Ημι-Μαραθώνιο πραγματοποιήθηκαν και άλλοι αγώνες δρόμου και συγκεκριμένα 5.000 μ. ανδρών – γυναικών και μαθητών – τριών Λυκείων, 1.000 μ. μαθητών – τριών δημοτικών σχολείων και Γυμνασίων και 600 μ. αθλητών- τριών Special Olympic

Πιο κάτω δείτε του τρεις πρώτους σε κάθε διαδρομή (δεν ανακοινώθηκαν ακόμη οι επιδόσεις).
ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΑΝΔΡΩΝ     
1     Διαλεκτός Γιώργος
2     Μάνογλου Ευάγγελος
3     Κολαϊτης Γιώργος

ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ     
1     Μαργαρίτη Άννα
2     Παππά Περσεφόνη
3     Τσαγαλά Ευτυχία

1.000μ κατηγορία Δ.Π.   
1    Σορές Αράλντο
2    Μπενέτος Μιχάλης
3    Σούλα Σοκόλ

1.000μ κατηγορία Δ.Π.
1    Σορές Αράλντο
2    Μπενέτος Μιχάλης
3    Σούλα Σοκόλ

1000μ κατηγορία Δ.Γ.   
1    Καραμπέτσου Ευτυχία
2    Τσαπαλή Αγγελική
3    Κουκοβίνου Στέλλα
1000μ κατηγορία Γ.Π.     
1     Μπενέτος Σπύρος
2     Ποιητάρης Δημήτρης
3     Κοϊτσάνος Γιώργος
1000μ κατηγορία Γ.Κ.     
1     Πέτσα Κατιάνα
2     Σκαπέτη Μαριάντη
3     Τσαπαλή Μαριάννα
5000μ κατηγορία Λ.Π.




1     Τσιάρας Ανδρέας
2     Σιώζος Μίλτος
3     Λαζίδης Βασίλειος
5000μ κατηγορία ΑΝΔΡΩΝ
1     Ταγκής Δημήτριος
2     Κανελόπουλος Πρόδρομος
3     Αρβανίτης Γεώργιος
5000μ κατηγορία ΓΥΝΑΙΚΩΝ     
1     Παπαγεωργίου Βασιλική
2     Αναγνώστου – Παπαγεωργίου Δήμητρα
3     Γκούρλα Μαρία