Τρίτη, 14 Μαΐου 2013

ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ "Δ. ΒΡΑΙΜΑΚΗΣ 2013"



ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

Χαλκίδα 09/5/2013
Αριθμ. Πρωτ 14

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΙΒΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΕΠΩΝΥΜΙΑ «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΡΑΪΜΑΚΗΣ».

Ο Γυμναστικός Σύλλογος Νεάπολης Χαλκίδας προκηρύσσει Αγώνες Στίβου στη μνήμη του Δημήτρη Βραϊμάκη με τους παρακάτω όρους:


ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ
Κυριακή 26 Μάιου 2013, ώρα 15:15

ΤΟΠΟΣ
Δημοτικό στάδιο Χαλκίδος.

ΑΓΩΝΙΣΜΑΤΑ-ΗΛΙΚΙΕΣ
ΠΠ mini 2002-2003-2004: 50μ.,Μήκος.
ΠΚ mini 2002-2003-2004: 50μ., Μήκος.
ΠΚ Β’ 2000-2001: 80μ., 60Μ. Εμπόδια.
ΠΠ Β’ 2000-2001: Μήκος
ΠΠΑ 1998-1999: 3000μ., Επί κοντώ, Σφαίρα, Δίσκος.
ΠΚΑ 1998-1999: 150μ., Σφαίρα, Δίσκος, Σφυροβολία.
ΠΑΙΔΕΣ 1996-1997: Δίσκος, Σφαίρα, Σφυροβολία.
ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ 1996-1997: Δίσκος.
ΑΝΔΡΕΣ από 1997 και άνω: 200μ., 400μ., 800μ., 3000μ., Δίσκος.
ΓΥΝΑΙΚΕΣ από 1997 και άνω: 200μ., 400μ., 800μ., 400μ. εμπόδια, Επί κοντώ, Μήκος.

ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Στους αγώνες μπορούν να συμμετάσχουν αθλητές-αθλήτριες εγγεγραμμένοι στους συλλόγους του ΣΕΓΑΣ. Κάθε αθλητής-αθλήτρια μπορεί να αγωνισθεί σε δύο (2) αγωνίσματα.

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Οι δηλώσεις συμμετοχής θα γίνουν μέχρι Τετάρτη 22-5-2013 στο Γραφείο της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Βοιωτίας-Εύβοιας, οδό Αντωνίου 3 Χαλκίδα στο e-mailstibos04@otenet.gr ή στο Τηλ. και Φαξ 22210-27114  
Πληροφορίες: 6944297725 , 6980350038.

ΙΑΤΡΙΚΗ ΕΞΕΤΑΣΗ
Με την φροντίδα και την ευθύνη των συλλόγων οι αθλητές και οι αθλήτριες θα πρέπει να έχουν εξετασθεί ιατρικώς πριν από τους αγώνες όπως προβλέπει ο Νόμος 2725/99.

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ
  • Σε όλους τους δρόμους θα διεξαχθούν τελικές σειρές.
  • Η χρονομέτρηση θα είναι ηλεκτρονική.
  • Στους αγώνες θα ισχύουν οι Κανονισμοί Στίβου του ΣΕΓΑΣ έκδοσης 2012-2013
ΒΡΑΒΕΙΑ-ΑΠΟΝΟΜΕΣ
Στους τρεις πρώτους νικητές κάθε αγωνίσματος θα απονέμονται μετάλλια και διπλώματα.

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ
Δεν θα καταβληθούν έξοδα μετακίνησης στα σωματεία.

ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ
Οι επιδόσεις που θα επιτευχθούν κατά την διάρκεια των αγώνων, θα υπολογισθούν για την επίτευξη των ορίων, των οποίων έχει θεσπίσει ο ΣΕΓΑΣ, με την συμμετοχή στα Πανελλήνια πρωταθλήματα του 2013 των αντίστοιχων κατηγοριών.

   H ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                             Η ΓΕΝ. ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

   ΛΟΥΚΟΥΚΙΔΗ   ΜΑΡΟΥΔΙΑ                  ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΔΗΜΗΤΡΑ     






ΑΓΩΝΕΣ ΣΤΙΒΟΥ
 «ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΒΡΑΪΜΑΚΗΣ»

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/5/2013 
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ

ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΗΣ:
ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΝΕΑΠΟΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ:
 ΠΠmini-ΠΚ mini, ΠΚΒ’, ΠΠ Α’ ΠΚ Α’, Π-Κ, Ε-Ν, Α-Γ.

ΚΥΡΙΑΚΗ 26-5-2012( ΑΠΟΓΕΥΜΑ  ) ΩΡΟΛΟΓΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
ΩΡΑ
ΔΡΟΜΟΙ
ΑΛΜΑΤΑ
ΡΙΨΕΙΣ
15:15


ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ
ΠΚΑ’-ΚΟΡ
16:30
60Μ. ΕΜΠ. ΠΚ Β’
MHKOΣ ΠΠ mini
ΣΦΑΙΡΑ ΠΚΑ’
16:45
150Μ. ΠΚ Α’
ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΑΝΔ.-ΠΠ Α’

17:00



17:15
200Μ ΓΥΝ.-ΚΟΡ.

ΔΙΣΚΟΣ  ΠΚΑ’-ΚΟΡ 
17:30

MHKOΣ ΠK mini

17:40
200Μ. ΑΝΔ.ΠΑΙΔ.


18:15
300Μ. ΕΜΠ. ΠΚ Α’

ΣΦΑΙΡΑ ΠΑΙΔ.
18:30
400Μ. ΕΜΠ. ΓΥΝ-ΚΟΡ.
ΜΗΚΟΣ  ΓΥΝ.-ΠΚ Α’
ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΑΙΔ-ΕΦΗΒ
18:40
50Μ ΠΚ mini


19:00
50 Μ. ΠΠ mini


19:20
80 Μ. ΠΚ Β’

ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΙΔ.
19:35
800 Μ.  ΓΥΝ.-ΚΟΡ.
ΜΗΚΟΣ ΠΠ Β’

19:40
800 Μ. ΑΝΔ.-ΠΑΙΔ.


19:50
400 Μ. ΓΥΝ.-ΚΟΡ.

ΣΦΑΙΡΑ ΠΠ Α’
20:00
400 Μ. ΑΝΔ.-ΠΑΙΔ.


20:20
300Μ. ΠΠ Α’

ΔΙΣΚΟΣ ΑΝΔ.-ΕΦΗΒ.
20:25
            300Μ. ΠΚ Α’


20:45
3000Μ. ΑΝΔ.-ΠΠ Α’


·       ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 22 ΜΑΪΟΥ ΣΤΟ EMAIL stibos04@otenet.gr  Ή ΣΤΟ ΦΑΞ 2221027114
·       ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: 6944297725 , 6980350038.


Δευτέρα, 13 Μαΐου 2013

ΑΛΛΑΓΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΑΓΩΝΑ 10.000Μ. Α-Γ & ΝΕΩΝ Α-Γ


Μία ημέρα νωρίτερα από ότι αρχικά ήταν προγραμματισμένο θα γίνει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 10.000 μέτρων Α/Γ και Νέων. 
Η ομοσπονδία ενημερώθηκε τελευταία στιγμή για την εμβόλιμη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β΄ εθνικής για την 19η Μαΐου και αναγκάστηκε να μεταθέσει το πρωτάθλημα για τις 18 Μαΐου 2013.
Το ωρολόγιο πρόγραμμα των αγώνων παραμένει ως έχει.

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΤΜΗΜΑ – ΓΡΑΦΕΙΟ ΑΓΩΝΩΝ ΣΕΓΑΣ

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΝΔΡΩΝ-ΓΥΝΑΙΚΩΝ


Στον Αγ. Κοσμά Αττικής διεξήχθη στις 11 και 12 Μαιου 2013, το Διασυλλογικό Πρωτάθλημα της κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών μεταξύ των ΕΑΣ Αν. Αττικής, Δυτ. Αττικής και Βοιωτίας-Εύβοιας.
Απο τους αθλητές και τις αθλήτριες των Συλλόγων της Βοιωτίας και Εύβοιας διακρίθηκαν οι παρακάτω :

ANΔΡΕΣ
100μ
2ος Κρεμμύδας Πίνδαρος 11.08
8ος Παντελάκης Αρτάκη 11.68

400μ
1ος Φράγκος Πίνδαρος 49.04
3ος Ρουσούλης Ευβοικός 51.15

800μ
3ος Ρουσούλης Ευβοικός 1.55.76
4ος Μίγας ΑΚΟΛ 1.58.36

5000μ
1ος Τάγκης Τρίτων 16.09.91

400 εμπ.
2ος Καπέλος Ερμής 57.25

3.000 στηπλ
1ος Μίγας ΑΚΟΛ 9.40.43

Τριπλούν
1ος Γεωργίου Ευβοικός 15.50

Σφαιρα

7ος Γρεασίδης Πίνδαρος 11.52



Δίσκος
1ος Καλτσας Τρίτων 37.81
2ος Σιαράπης Νεάπολη 37.60
3ος Γρεασίδης Πίνδαρος 34.74
4ος Τόγκος Νεάπολη 33.48

Ακόντιο
3ος Ζιώγας ΑΓΕΒ 56.84
5ος Καλτσάς Τρίτων 47.16
6ος Παυλιώτης Πίνδαρος 47.06
7ος Ξυδώνας ΑΓΕΒ 44.91
8ος Τόγκος Νεάπολη 40.02


ΓΥΝΑΙΚΕΣ
200μ
8η Σιδέρη Πίνδαρος 27.78

400μ
6η Σιδέρη Πίνδαρος 61.49
7η Καραμπέτσου Νεάπολη 62.22


800μ
1η Μαρινάκου Νεάπολη 2.14.72

400 εμπ.
2η Φρατζή Νεάπολη 63.96
4η Καραμπέτσου Νεάπολη 66.99
6η Μπούντρου Νεάπολη 71.26

Μήκος
5η Γαρδικιώτη Ερμής 5.27
6η Κρεμμυδά Πίνδαρος 5.23


Τριπλούν
1η Γαρδικιώτη Ερμής 12.44

Σφαίρα
4η Τόγκου Νεάπολη 8.20

Δίσκος
2η Βοιλάκη Ερμής 35.19
4η Ζωγανά Πίνδαρος 30.16
5η Τόγκου Νεάπολη 28.33

Σφύρα
1η Πιτσινή Ερμής 45.38

4Χ400
1η Νεάπολη Χαλκίδος 4.08.07