Τετάρτη 7 Ιανουαρίου 2015

ΓΥΡΟΣ ΚΑΔΜΕΙΑΣ 2014 - ΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΗΣ ΕΥΒΟΙΑΣ

Μαρία Κορόζη, Νίκος Ρουσούλης, Τόνια Κορόζη και Δημήτρης Τάγκης.
Όπως κάθε χρόνο αθλητές και αθλήτριες αντοχής αποχαιρέτησαν το 2014 τρέχοντας την Κυριακή 28/12/2014  στον  ιστορικό αγώνας δρόμου «Γύρος Καδμείας», με 190 αθλητές και αθλήτριες όλων των ηλικιών να διανύουν τη διαδρομή γύρω από τις Επτά Πύλες της Αρχαίας Καδμείας.

Μετά το πέρας του αγώνα, πραγματοποιήθηκε η τελετή απονομής στην Κεντρική Πλατεία Θήβας, όπου στους πρώτους νικητές κάθε κατηγορίας οι διοργανωτές απένειμαν κύπελλα, μετάλλια και επαίνους.

Ανάμεσά τους η Τόνια Κορόζη της Νεάπολης  που κέρδισε την 3η θέση στα 4.5 χλμ. γυναικών με χρόνο 19.07 και ο Δημήτρης Τάγκης του Τρίτωνα που τερμάτισε 2ος στα 4.5 χλμ. ανδρών.

Από τη Νεάπολη συμμετείχε και ο νέος της αθλητής Νίκος Ρουσούλης που κατετάγη 4ος με χρόνο 15.04 καθώς και η Μαρία Κορόζη (φιλόλογος), δίδυμη αδερφή της Τόνιας όπου έλαβε μέρος πρώτη φορα σε αγώνα και τερμάτισε μέσα στη 10αδα με χρόνο 27 λεπτά .